×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

NT dodas viesizrādēs uz Pēterburgu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. un 19. maijā Latvijas Nacionālais teātris viesosies Pēterburgā, kur ar izrādēm „Izrāde „Gals”” un „Vecene” piedalīsies VII Starptautiskajā teātra festivālā „Aleksandrinskijs” (“Александринский”), kā arī leģendārā Aleksandrijas teātra jaunā multifunkcionālā centra „Aleksandrijas Jaunā skatuve” atklāšanā. Latvijas Nacionālais teātris būs pirmais ārzemju teātris, kas spēlēs uz šīs skatuves.

Aleksandrijas jeb Aleksandra Puškina vārdā nosauktais Krievijas valsts akadēmiskais drāmas teātris tiek uzskatīts par senāko un tradīcijām bagātāko teātri Krievijā. Par tā un līdz ar to arī Krievijas profesionālā teātra dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1756. gads. Savukārt Starptautiskā teātra festivāla tradīcija tika iedibināta 2006. gadā par godu Aleksandrijas teātra 250. sezonai. „Mūsu festivāls nav tikai teātra telpas integrācija, bet arī sava veida dažādu valstu nacionālo teātru radošā darbnīca, kuri par savu misiju uzskata seno tradīciju apvienošanu ar mūsdienīgu teātra procesu”- raksturojot festivālu, teicis Aleksandrijas teātra mākslinieciskais vadītājs Valērijs Fokins.

Latvijas Nacionālais teātris ir saņēmis ielūgumu piedalīties festivālā ar divām OKartes Jaunās zāles izrādēm – Elmāra Seņkova „Izrāde „Gals”” un Vladislava Nastavševa „Veceni”, abas šīs izrādes ieguvušas augstu vērtējumu gan no teātra kritikas, gan skatītājiem Latvijā.

Šīs viesizrādes ir sākums Latvijas Nacionālā teātra un Aleksandrijas teātra sadarbības līgumam, kas paredz savstarpēju izrāžu, režisoru un mākslinieku apmaiņu uz savstarpējas paritātes principiem līdz 2018. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+