×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. augusts, 2013
Drukāt

NT jaunu zāli cer attīstīt ātrāk nekā pēc pieciem gadiem

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis cer, ka nebūs jāpaiet pieciem gadiem, līdz teātris Kronvalda bulvārī 2b varēs sākt attīstīt jaunu zāli, kas teātrim ir ļoti nepieciešama. Piecus gadus nācies cīnīties, lai nekustamais īpašums Kronvalda bulvārī 2b, uz kura patlaban atrodas tenisa korti, tiktu izņemts ārā no privatizācijas.

“Tenisa korti ar politisko partiju, Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas atbalstu un personīgu Valda Dombovska (V) piekrišanu patlaban ir izņemti no privatizācijas listes. Tas nozīmē, ka tenisa korti nepakļaujas tālākai privatizācijai, taču tas nenozīmē, ka šī teritorija mums jau pieder,” sacīja teātra direktors.

Viņš skaidroja, ka kompānija, kurai tenisa korti ir izīrēti, ir iesūdzējuši Ministru kabinetu Administratīvajā tiesā. Līdz ar to tiks sākts tiesas process par to, ka šis nekustamais īpašums ir izņemts ārā no privatizācijas. “Tiesas process, kā jau Latvijā tas mēdz būt, var iet diezgan ilgi, taču es ceru uz labvēlīgu iznākumu,” piebilda Rubenis.

Tāpat Ministru kabinets ir uzdevis Kultūras ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju izstrādāt priekšlikumus Nacionālā teātra piebūves ēkas izveidošanai nekustamajā īpašumā Konvalda bulvārī 2b, izvērtējot optimālākos būvniecības darbu finansēšanas modeļus. Kā termiņš noteikts 2018. gada 1. janvāris, taču Rubenis akcentēja, ka šajā laikā jau būtu vēlējies, lai teātris varētu atklāt jaunu zāli ar noliktavām un darbnīcu. 2018. gads jaunas zāles atklāšanai teātrim būtu nozīmīgs arī tādēļ, ka 2018. gadā teātrim aprit 100 gadi.

“Labā ziņa, ka visi ir sapratuši, ka tenisa korti ir vienīgā teritorija, kur teātrim attīstīties, jo pa labi no teātra ir tramvaju sliedes, pa kreisi ir kanāls, priekšā ir Kr.Valdemāra iela,” uzsvēra teātra direktors.

Viņš stāstīja, ka patlaban teātris ir bēdīgā situācijā, jo teātra noliktavas atrodas Buļļu ielā, tādēļ dekorācijas izrādēm tiek vestas no turienes, kas veido lielas izmaksas.

“Patiesībā mums situācija ir traģiska, jo mums nav noliktavas, kur likt dekorācijas, savukārt “O.Kartes” Jauno zāli esam ierīkojuši bijušās noliktavas telpās. Tendence pasaules teātros liecina par to, ka lielās zāles, kurās ir 800 skatītāju vietas, vairāk tiek atvēlētas izklaides šoviem un lieliem uzvedumiem. Tagad teātri iet tuvāk intīmajai mākslai, tādēļ teātrim ir vajadzīga zāle ar 300 līdz 400 skatītāju vietām, ar labu transformāciju, labām gaismām un labu tehnoloģiju. Tāpat mums ir vajadzīgas noliktavas un darbnīcas,” akcentēja Rubenis.

Viņš neslēpa, ka būtu bijis priecīgs, ja Ministru kabinets būtu pieņēmis lēmumu par atsavināšanu, zemes gabala īrniekiem ierādot citu vietu Rīgas teritorijā, jo tādā gadījumā teātris jau varētu sākt strādāt pie idejas par jaunas zāles izveidošanu. Rubenis arī akcentēja, ka vērsīsies visās instancēs, lai uz nekustamā īpašuma teātra vajadzībām nepieciešamās telpas varētu tapt ātrāk, jo, viņaprāt, pieci gadi ir pārāk ilgs laiks.

Kā ziņots, nekustamais īpašums privatizācijai tika nodots ar Ministru kabineta 2006. gada 24. augusta rīkojumu. 2001. gada 5. martā Izglītības un zinātnes ministrija un SIA “Centrālais tenisa klubs” noslēdza nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2b nomas līgumu ar termiņu līdz 2021. gada 31. decembrim. 2009. gada 29. jūnijā tika noslēgts nekustamā īpašuma nomas līguma pārjaunojuma līgums, saskaņā ar kuru nekustamā īpašuma nomnieka “Centrālais tenisa klubs” vietā iestājās SIA “Kronvalda parks”, pārņemot visas “Centrālā tenisa kluba” tiesības, saistības un pienākumus, kas izrietēja no noslēgtā nomas līguma. Valdība 2013. gada 23. aprīlī nolēma, ka nekustamais īpašums Kronvalda bulvārī 2b tiks saglabāts valsts īpašumā.

Nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2b, Rīgā, sastāvā ietilpst zemesgabals 3475 kvadrātmetru platībā, ēka – tenisa klubs un divas palīgceltnes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+