×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2013
Drukāt

NT sācis biļešu iepriekšpārdošanu uz septembra un oktobra izrādēm

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Septembrī un oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs divas Lielās zāles pirmizrādes – 12. septembrī „…bagātā kundze” pēc Andreja Upīša stāstu motīviem, režisore Ināra Slucka, un 18. oktobrī „Sarkangalvīte un vilks” Elmāra Seņkova režijā. OKartes Jaunajā zālē sezona sāksies ar Regnāra Vaivara iestudēto izrādi „Titāniks”, savukārt septembrī Aktieru zālē Dāvis Auškāps iestudēs Jevgeņija Griškoveca „Statisfakciju”, bet oktobrī pirmizrādi piedzīvos Deivida Lindsejsa– Ebeira „Truša ala” Kārļa Krūmiņa režijā.

Andrejs Upīts „…bagātā kundze”, rež. Ināra Slucka, Rīgas stāsts. Turpinot iepriekšējos darbos aizsākto filmas un teātra robežu nojaukšanu, Ināra Slucka sezonas atklāšanas izrādei izvēlējusies vienu no slavenākajām latviešu kinofilmām – „Pie bagātās kundzes”. Andreja Upīša stāsti par 20. gadu Rīgu zelta burtiem ierakstīti latviešu literatūras klasikā un šodien izskan tikpat aktuāli, kā toreiz, kad sarakstīti. Izrādes centrā – Emmas Kārkls sapnis par īsto dzīvi, kurā nauda nav jāpelna salīkušu muguru, jo jaunām un skaistām sievietēm to parasti sagādā viņu pielūdzēji. Diemžēl visi sapņi nepiepildās…

Galvenajās lomās – Inga Misāne, Zana Jančevska, Normunds Laizāns un Juris Lisners. Vecās Kārklenes lomā – Emmas lomas tēlotāja Rīgas kinostudijas mākslas filmā – Līga Liepiņa

„Sarkangalvīte un vilks”, rež. Elmārs Seņkovs, bērnu izrāde. Visā pasaulē stāsts par Sarkangalvīti sākas vienādi – ir sasirgusi vecmāmiņa un mamma uztic savai gudrajai un rātnajai meitiņai apraudzīt vecmāmiņu un aiznest tai ciemakukuli. Un Sarkangalvīte dodas ceļā, kas ved cauri mežam. Par to, kas notiek mežā, un ar ko šis gājiens beidzas, ir daudz nostāstu. Mums būs pašiem savējais, jo režisors un viņa biedri sola īstu bērnu izrādi, ar mūzikas, smieklu un dažādu dzīvnieku klātbūtni.

Sarkangalvīte – Dita Lūriņa, Vilks – Gundars Grasbergs

Regnārs Vaivars „Titāniks”, rež. Regnārs Vaivars. Latvijā mūzikls obligāti nozīmē milzīgu jezgu, sarežģītus tehniskus risinājumus, masu skatus, komplicētus brīnumus, kur nereti ar maksimāliem līdzekļiem tiek panākts minimāls efekts. Mēs domājam, ka, esot asprātīgiem un radošiem, ir iespējams visu to pašu izdarīt “kabatas fomāta” mūziklā, koncentrējoties uz būtisko – mūzika, izpildītāju meistarība un skatītāja fantāzija spēj paveikt tikpat daudz kā orķestris, koris, akrobāti un salūts kopā. Izrādē skanēs populāra latviešu estrādes mūzika.

Lomās: Ieva Aniņa, Marija Bērziņa, Madara Botmane, Gundars Grasbergs, Arturs Krūzkops, Ģirts Liuziniks

Jevgeņijs Griškovecs “Satisfakcija”, rež. Dāvis Auškāps. Jevgeņijs Griškovecs parādījās pie krievu teātra apvāršņa pirms gadiem desmit un atgādināja piemirsto patiesību, ka visdziļāk skatītājam trāpa uzticēšanās un personiska saruna. Viņa lugā “Satisfakcija” uzticība joprojām ir uzmanības centrā, tikai šoreiz runa par vīrieša un sievietes attiecībām. Biznesmenis Saša sarīko psiholoģiskā terora paraugstundu savam jaunajam kolēģim Dmitrijam, jo tas flirtējis ar viņa sievu. Mūsdienu duelim izraudzītie ieroči ir stiprais alkohols, likme – miljons dolāru.

Galvenajās lomās Ivars Puga un Ivars Kļavinskis

Deivids Lindsejs – Abērs “Truša ala”, rež. Kārlis Krūmiņš. Luga – Pulicera prēmijas un Tonija balvas laureāte – ir stāsts par divām māsām, no kurām viena gaida bērnu, bet otra to tikko zaudējusi satiksmes negadījumā. Vienas māsas prieku un cerības aizēno otras nelaime un izmisīgie centieni izdzēst notikušo no atmiņas un no dzīves – pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, mēģinot atbrīvoties no suņa, kas parāvis bērnu zem mašīnas, dzēšot videoierakstus, kuros redzamas ainiņas no laimīgās ģimenes dzīves.

Galvenajās lomās – Liene Gāliņa, Jānis Vimba un Madara Saldovere, lomās – Lāsma Kugrēna un Kaspars Dumburs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+