Mobilā versija
Brīdinājums +12.5°C
Rodrigo, Rauls
Pirmdiena, 25. septembris, 2017
5. maijs, 2016
Drukāt

“NTV Mir” Mūrnieci nodēvē par neonacisti; NEPLP vēršas pie britu regulatora (46)

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

Ināra Mūrniece.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informējusi Lielbritānijas televīzijas un radio regulatoru “Office of Communications” (“Ofcom”) par Latvijā retranslētā, Lielbritānijas jurisdikcijā esošā televīzijas kanāla “NTV Mir” pārraidē konstatētajiem iespējamajiem likuma pārkāpumiem, paziņojumā informē NEPLP pārstāve Agnese Berga.

NEPLP Monitoringa centrs konstatējis, ka 20.aprīlī pārraidītajā programmā “Mesto vstreči”, kas ir redzama Latvijas skatītājiem, notikusi diskusija par iespējamo nacisma atdzimšanu Eiropā. Diskusija papildināja sižeti, vienā no tiem Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece tiek nodēvēta par neonacisti, kura esot slavena ar saviem ultra-labējiem uzskatiem un negatīvu attieksmi pret Krieviju, konstatējusi padome.

“Sižetā tendenciozi apgalvots, ka Saeimas priekšsēdētāja esot piedalījusies nacistu leģionāru maršā šā gada 16.martā un nolikusi ziedus pie nacistu kapu vietā. Monitoringa centra ieskatā elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos nav pieļaujams faktu negodīgs atspoguļojums, nolūkā radīt tendenciozu priekšstatu par raidījumā apskatīto tematiku,” vēsta NEPLP.

NEPLP Monitoringa centrs uzskata, ka sižets ir neobjektīvs un tendenciozs, tajā demonstrētie video kadri ir apzināti samontēti un neatbilst aizkadrā teiktajam, piemēram, apgalvojums par Mūrnieces dalību šā gada 16. marta nacistu leģionāru maršā un ziedu nolikšanā tiek ilustrēts ar kadriem, kas patiesībā filmēti Kijevā, 2015. gada 13.februārī, kur Saeimas spīkere kopā ar citiem oficiālās delegācijas pārstāvjiem nolika ziedus Maidana laukumā.

NEPLP konstatē, ka “NTV Mir” sižetā ir pārkāpts Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, kā arī Lielbritānijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatora apstiprinātajā pārraidīšanas kodeksā noteiktais, ka viedokļu un fakti nedrīkst būt sagrozīti jeb maldinoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (46)

 1. Vispirms ES un NATO Valsti Latvija ir jalikvide kremla cekistu politiska apvieniba SC/ Vienota Launuma Imperija % GKR & Bela Russ.Nodot tiesa SC, vinu SIA`s un pasvaldibas par spiegosanu “tuvejo arzemju” uzdevuma,par teroristu apmacibu organizesanu “tuvejas arzemes”,par Latvijas Valstij un latviesu tautai naidigas propagandas un dezinformacijas izplatisanu,par Valsts apversuma planosanu,un par regularu Valsts budzeta izlaupisanu ar savu SIA un pasvaldibu palidzibu.
  Par Valsts nodevibu skaitas ari finansiala darbiba,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.

 2. Man pātīk Murniece. Kaut vairāk tādu būtu mūsu zemē. Kur grib tur lai liek savas puķes palīdzēšu ar ūdenspiegādi. Bet nacisti pēc šī kanāla ir tie, kam nepatīk krievu okupanti un pat tie kas lieto šo briesmīgo vārdu sakarā ar Krievijas ārpolitiku.

 3. Man Murniece patīk. Kaut vairāk tādu būtu mūsu zemē un nospļauties uz žurnalistikas principiem, jo Principi ir tas ko visi cenšās pārkāpt. Kā redzām no vēstures no nacionalistiem ir daudz mazāk ļaunuma nekā no internacionalistiem. Vienkāršoti runājot, Nacionalisti ir tie, kam nepatīk krievu okupanti. Kas attiecās uz nacistiem tad tas ir no citas operas, ja ziniet kas tas ir.

 4. Krievnacists Pūķins apsaukā citus.

 5. Kas tie tādi ir Briti priekš šīs Eiropas daļas, priekš Mums! Nekas! Atkritumi! Viņiem nav nekādas tiesības par Mums spriest, kaut ko izdomāt, safabricēt, izplatīt melīgas ziņas!!! Un jebkādā veidā sadarbojoties ar krievu propagandu, provokācijām! Lai tie briti Muļļājas savās Koloniju zemēs; indijās, āzijās, āfrikās, utt apēstās tuksnešu zemēs! Nevis Mūsu/Ziemeļ eiropas pusē! Viņiem nav nekāda daļa par šo Eiropas daļu! Un Mūsu juridiskām smadzenēm ir jāaizstāv, jāsargā tāda, kā Mūrniece! Un nedrīkst pieļaut, ka viņu kritizē, kaut kādi Komunisti, vai citi, kuri nemaz neapjēdz, ko Latviešu tautai ir izdarījis Sociālisms, Komunistu režīms!!! Mēs gribam paši savā zemē dzīvot un attīstīties! nevis būt samačkāti kopā ar citām, Mums pilnīgi svešām tautām, kultūrām! Krievi, mūs ir apsēduši līdz kapa malai! Rīt jau Musulmaņi brauks! Mūrniece ir jāaizstāv! Un neviens Latviešu tautas ienaidnieks nedrīkst viņu apvainot, kritizēt! Visai eiropai ir jāpasaka, ka Mēs vēlamies paši dzīvot savā vienīgajā uz zemes teritorijā! Bet visādu Okupantu lēmumiem! Mūsu vietā neviens nelems!

  • Vispārzināms fakts- Anglija jau no pagājuša gadsimta ir slavena ar krievu spiegiem!! Kaut vai atceramies to mājsaimnieci, kura kaunināja Baltijas valstis par vēlmi atdalīties no padomijas. Krievi mūs laikam par galīgiem bauriem tur; šitās pasakas lai stāsta paši sev, droši to darīs, atsaucoties uz britu medijiem!

 6. Ļoti labi!
  Cik zinu, neviens no ministriem, ne pati Mūrniece pie brīvības pieminekļa ziedus 16.martā nelika. Par to jau ziņoja iepriekš.

  Sveiciens neta troļļiem!

 7. Lai nu mazgājas balta starp tādiem pašiem. To, ka naciste – neapgāžams fakts!

  • Es arī esmu Nacists! Bet Latviešu tautas, Baltās Ziemeļ eiropas patriots! Bez viss mazākā žīdu, arābu, musulmaņu, krievu piejaukuma! Tūlīt pat gribētos paņemt rokās Ložmetēju uz dzīt prom no Mūsu eiropas puses visus melnos un krievus no Latvijas!

   • Вот на кого надо было бы донос накатать в ПБ, это я специально для «K-K 5. maijs, 2016 16:53» пишу. Комментарий, разжигающий национальную ненависть и призывающий к физическому уничтожению «visus melnos un krievus» висит на сайте целый вечер, а модератору всё равно, а значит редакция с этим согласна. Ну и кто вы, после этого?

 8. Kada tur neonaciste.Tas vinjai butu kompliments.Parasta balta nama di. …laiza.

 9. Kada tur neonaciste.Tas vinjai butu kompliments.Parasta balta nama dir…laiza.

  • Esi tāds paprasts un rupjš komentētājs-ne jau Mūrniece tevi interesē, kaitina, ka Latvija tomēr var bez tādiem “zābakiem” kā tu!!

 10. Viena cienījama sieviete un deputāte!

 11. А что, она и в самом деле в шествии 16 марта не участвовала и цветы не возлагала? Да быть такого не может. А если это было, тогда в чём суть претензий?

  • piedalījās gan, Atbildēt

   bet tad viņa nebija Saeimas priekšsēdētāja.Kā Saeimas priekšsēdētāja viņa piedalās Lestenes brāļu kapu pasākumā.

  • sobirai veshichi i jezjai vsljed za Girsom! Vešņakova soboi zaberi i drugih tovarishej! i 9 maij nezabugj! Soboi uzvezi! Nam on nje nuzjen!

   • Nu ja, tulit pat! Шёл бы ты дружочек на ххх и ещё для верности в ххххх!

    • Tombovskij volk tvoi družoček! Ražigai svoju ņenovestķ k Latišam v Rosiskih portalah! Nje sori sgjesj!

     • О как. А в чём разжигание ненависти то по вашему?

   • Nu ja, tulit pat! Шёл бы ты дружочек на ххх и ещё для верности в ххххх!

 12. latvietis parastais Atbildēt

  tad lai tanta tā neuzvedas kā naciste, tad viņu tā nesauks. es ar viņu uzskatu par nacisti , kas pārņēmusi sava idejiskā tēva -ādolfa idejas , un cenšas tās iedzivināt te. sākot ar latviju latviešiem un beidzot ar kas man nepiekrit ir valsts ienaidnieks…..
  nu nav precīzāka apzimejuma kā nacisms.

  • Kas Tu tāds?Putin Tu?Klau,,Latvieti,,-izlasot Tavu komentāru-nekas cits,izņemot vaņku pakaļaižu,nenāk prātā.Atvainojos,esmu rupjš,bet te nekas cits neiederas.

   • latvietis parastais Atbildēt

    re vel viens nacists, kam nepatīk patiesiba, un tulit gatavs piedevet oponentam visus pasaules grēkus. nē tev neveicas, esmu latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas un protams pilsonis. tik atšķiribā no tevis vēsturi mācijos un atceros pie kā noved nacisms, āriešu pārākuma sajūta utt…

    • tu nēesi Latvietis! tu esi Latviešu tautas nodevējs! 2 stundu laikā tevi vajadzētu arestēt un izmest no Latvijas pār krievijas robežu! Uz neatgriezšanos! Sociālisma idioloģija tevī iesakņojusies.

     • latvietis parastais

      kā te āriešiem nepatīk kad viņus atmako:) uzreiz uzvārās. par ko tad lai arestē un soda? patiesibas teikšana vel nav noziegums

    • Ko nozīmē nacists?Vai maz Zini?
     Par vēsturi ar mani nestrīdies,ka nesanāk šmuce.Pirms dēvē šo dāmu par nacisti-uzzini,vai tiešām Viņa bija pie pieminekļa,vēsturniek.Vēl,vēsturniek-Leģionāri un nacisti,vai tik tās nav divas dažādas lietas,ko Vēsturnieka kungs?

   • latvietis parastais Atbildēt

    tev neveicas, esmu latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas un ari pilsonis. vienkārši es atceros pie kā noved nacisms, āriešu pārākima sajūtas….. un man negribas lai tā notiek šinī valstī

   • latvietis parastais Atbildēt

    LA gļuko, ta 10 minutse nav komentāra, nolemju ka cenzets , rakstu pa jaunam, tad parādās abi:)

    • šodien nacisms plaukst pašā Maskavas kremļa pievārtē. .. krievs tribīnē vienmēr labi ir vācieti kopējis, vēsturi noliedzis, un tautu zombējis.. metodes nemainās. “latvietis parastais” – paprasi puķikam čeku, un ej gulēt.

     • latvietis parastais

      tu kā jau tipisks rietumu propogandas melu trollis, tēma par muižnieci, bet tu uzreiz- bet krievijā lūk tā un šitā. mani krievija vispār neintresē, es par savu tēvusemi uztraucos ka te nacisms sācis uzplaukt, bet tu uzreiz maini tēmu, mēri krāniņus kurš lielāks nacists. muižniece ir naciste pēc visiem parametriem un pārstāv nacistu partiju. tas lai kā jums nepatiktu ir neapgāzams fakts un ari eiropa jau kur tos gadus to ir atzinusi ( vismaz 2 velešanas atpakaļ kad NA tika pie varas eiropā plaši apsprieda ka nacistiem latvijā vara dota)

 13. Bravo, NEPL! Tā turpināt. Ir beidzot jāsāk pretdarboties Krievijas “mediju” propagandas okeānam.

  • Ja.mums ir tikai viena taisniba-to ko saka vashingtonas saimniex.Parejas taisnibas ir terorisms pret musu saimnieka brivibu.Lai dzivo musu saimniex ! 😀

   • tu esi apmaldījies trijās priedēs Atbildēt

    Vašingtonas saimniekam pret nacismu ir daudz lielāki iebildumi kā Maskavas saimniekam.Tieši Vašingtonas saimnieks ir pret nacionālu valsti un uzspiež integrāciju un atvērto sabiedrību.Un kremlis ir par nacionālu Krieviju un “krievu pasauli”,kas ir īstais nacisms

 14. Mūrniecei arī tos meļus būtu jāiesūdz tiesā.

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes"Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots," saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem.
Vakar dīķī noslīcis cilvēksVakar dīķī Maltas pagastā, Rēzeknes novadā, noslīcis cilvēks.
Draugiem Facebook Twitter Google+