Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta jaunie operatīvie transportlīdzekļi “Mercedes-Benz Sprinter”, ar kuriem turpmāk brigādes dosies izsaukumos pie pacientiem Rīgas reģionā.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta jaunie operatīvie transportlīdzekļi “Mercedes-Benz Sprinter”, ar kuriem turpmāk brigādes dosies izsaukumos pie pacientiem Rīgas reģionā.
Foto: LETA

Nu, gan! Internetā piedāvā nopirkt trafarētus Rīgas “ātrās palīdzības” auto 1

Ja jums ir pārdesmit tūkstoši eiro, netraucēti varat iegādāties Rīgas “ātrās palīdzības” auto ar visām bākugunīm un operatīvā transportlīdzekļa simboliku. Šādi piedāvājumi atrodami populārākajā interneta sludinājumu serverī, vēsta “TV3 Ziņas”.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Pagaidām pārdošanā izlikti divi auto. Izrādās, ka nopirkt tos drīkst ikviens, taču ar reģistrēšanu gan var rasties pamatīgas problēmas.

Sludinājumi par automašīnas pārdošanu atrodami internetā – gan kādas autofirmas mājaslapā, gan populārajā sludinājumu portālā ss.lv. To pamanījuši arī iedzīvotāji, kas aktīvi dalās ar savdabīgo sludinājumu sociālajos tīklos. Izrādās, šie patiešām bijuši “ātrās palīdzības” auto. Pēc tam, kad Veselības ministrija izbeidza valstij neizdevīgo autonomas līgumu ar Rīgas Sanitārā transporta autobāzi, 76 īpaši aprīkotie auto vairs nevienam nav vajadzīgi. Divi no tiem ar visām bākugunīm un apzīmējumiem izlikti tirgošanā. 2010. gada Mercedess Sprinter modelis maksā 13 400, bet par 41 tūkstoti var iegūt tādas pašas markas 2011. gada izlaiduma pilnpiedziņas mašīnu. Izrādās, – nopirkt var jebkurš. Oficiāli pārreģistrēt un lietot gan ne.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve: “Ja šo transportlīdzekli piereģistrē kāds cits medicīniska rakstura uzņēmums, viņam ir jāsaglabā operatīvā transportlīdzekļa raksturojums – gan krāsojums, gan bākugunis, viņš saņem operatīvā transportlīdzekļa statusu un piereģistrē, kā, piemēram, Rēzeknes slimnīca. Savukārt, ja to iegādājas fiziska persona, viņam ir jānoņem krāsojums, bākugunis un tikai tad var piereģistrēt CSDD.”

Ja nu kāds nekaunīgs šoferis izdomātu automašīnu nopirkt, lai apbrauktu pilsētas sastrēgumus ar ieslēgtām bākugunīm, tas varētu beigties bēdīgi. Pirmkārt, automobili nevarētu oficiāli piereģistrēt. Otrkārt – par braukšanu ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar speciālajām ierīcēm – zilo vai sarkano bākuguni, skaņas signālu –
un kuram ir speciāls krāsojums, draud sods no 140 līdz 430 eiro, konfiscējot bākugunis un skaņas ierīces.

Izrādās, ka pērn policija sodījusi septiņus šoferus, kas bija šo likumu pārkāpuši, visticamāk, aprīkojuši savus auto ar skaņas ierīcēm vai bākugunīm.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nebūt nav sajūsmā par trafarēto automašīnu izlikšanu publiskā pārdošanā.

Ilze Bukša, NMPD pārstāve: “Šo rīcību mēs varētu vērtēt kā ētisku pārkāpumu vai neētisku rīcību, jo šīm mašīnām valsts operatīvo statusu ir anulējusi, tie nav operatīvie transportlīdzekļi. Pēc būtības tas būtu tikai ētiski, ja mašīnu īpašnieks būtu noņēmis šos rekvizītus, kas asociējas ar NMPD dienestu.”

Autosalona pārdevējs, kas nevēlējās runāt kameras priekšā, atzīst, ka par automašīnu interesējies tikai viens cilvēks. Latvijā diez vai tās varēs notirgot, lielākas cerības ir auto pārdot ārzemēs. Interesanti, ka lietotos Eiropas auto arvien vairāk ieciena Āfrikas valstu iedzīvotāji un uzņēmumi, kuri masveidā iepērk pat ļoti vecas automašīnas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.