×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nu jā, viņš jau drīkst… (16)

Foto - LETAFoto - LETA

Man šķiet, ka pagājušonedēļ sabiedrības uzmanību lielākā mērā pelnījuši daži Valsts prezidenta Andra Bērziņa novērojumi un secinājumi par valsts lietām un to gaitu. Tos Bērziņa kungs izteica, piedaloties 12. Grāmatu svētkos Latgalē. Atbildot uz svētku dalībnieces vaicājumu, Valsts prezidents teica, ka viņu, prezidentu, uztrauc un kaitina tas, ka “mēs savu nākotni būvējam uz butaforiskām domām”. Pilnīgi piekrītot Bērziņa kunga teiktajam, tam var piebilst – balstoties ne vien uz domām un idejām, bet arī uz butaforiskiem bezrezultātu darbiem. Par kuriem nav nedz ko stāstīt, nedz ziņot. Droši vien tāpēc Valsts prezidents jau minētajā sarīkojumā atzinās, ka neviens viņam nav spējis pateikt kaut ko loģisku un reālu, kāda jēga no tā būs Latvijai. Runa ir par Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā – organizatorisku pasākumu, kura reālie izdevumi, par kuriem maksās Latvija, tiek rēķināti pie 100 miljoniem eiro. Latvijas valdošajās aprindās par gaidāmo notikumu dzirdami vien vispārpolitiski stāsti. “Latvijas Avīze” par zināmo rakstīja jau 24. oktobrī (J. Krēķis, “Prezidentūra bez nacionālas sejas”) un 7. novembrī pēc Lietuvas pieredzes noskaidrošanas (intervijā “Visi ceļi ved uz Viļņu”).

Droši vien valdošās aprindas teiks, ka vaina ir daudzkārt minētajās komunikācijas neveiksmēs, bet tās būs tikai daļa no lietas būtības. Pie mums par komunikāciju uzskata vienpusīgus amatpersonu skatījumus, galvenokārt iestudēti politiskus, un turoties tālu no jautājumiem, kurus visdrīzāk uzdos, piemēram, skolotāji, pensionāri un policisti: kur pusgada laikā notērēs 100 miljonus eiro? Kam un par ko maksās desmitiem miljonus…

Taču te ir skarts viens vienīgs Valsts prezidenta novērojums un secinājums par vienu notikumu.

Ja pie prezidenta novērojuma par butaforiskām idejām (varbūt: izdomājumiem) un darbībām – iestāžu dibināšana, naudas šķiešana, butaforisku projektu un pētījumu finansēšana – ķertos ar nopietnu analīzi, vismazākais, ko iegūtu, būtu valsts naudas ietaupījums. Nepārtraukta lauzīšanās notiek ap skolotāju, policijas algām, ap pensijām: tur “cīnās” par katru tūkstoti latu. Kad nesen vairāk par trim miljoniem latu aizskaitīja viena butaforiska “izcilības centra” finansēšanai, kā mēdz teikt, ne gailis pakaļ nedziedāja.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Bezatbildīga pļurkšķēšana! Un ne pirmo reizi! Šo naudu /un nez cik reižu vēl vairāk/ mēs jau esam no Eiropas Savienības saņēmuši neskaitāmiem projektiem. Un tas ir tikai normāli, ka savienības vadību pēc kārtas uzņemas visas tajā iesaistītās valstis. Nav taču PSRS, kur vara bija tikai Maskavā. Es jau nemaz nerunāju par iespēju Latvijai sevi popularizēt – būsim taču ziņu sižetos. Bērziņ, atkāpies!

 2. Pēc Parex afēras nav jēgas “gudri” spriedelēt par kaut kādiem nieka 100 miljoniem, kurus eirokrātu-birokrātu šlakas aparāta ieeļļošanai ziedos. “Kā smērēsi – tā brauksi!”

 3. 100 miljoni eiro! Atdodiet tautai attīstībai!

 4. Kas ir butaforija ? Iztēles objekts ! Skatuves ,kino skatu fona izdomājums . Bet tas par vēsturi,ko teikt par nākotni. Es Bērziņam simpatizēju ,lai te saka Ha … . Par ko , par to ,ka neviens nevar pateikt ko ! Prezidents mūsu valstī ir iespiests visai strengos rāmjos , gribētos no viņa vairāk , bet priekšā MK prezidents , un ja … sāk runāt LA priekšsēdis ,tad gandrīz , rokas augša…

  • Senajā Palestīnā viens vīrs bez amatiem rādīja citiem uzvedības priekšzīmi – daži smējās un tad citi sāka to arī pieņemt un radās kristīgā morāle ar saviem principiem. Vai tā nevarētu būt arī Latvijā. Amats jau ir un priekšzīme citiem…? Par priekšzīmi ir jautājums…

 5. Šobrīd ES prezidentūru vada Lietuva. Nezinu, kā ar politiskiem ieguvumiem, bet ekonomiski ir zaudējumi: piena karš ar Krieviju, tranzīta bremzēšana utt. Lietuva ES prezidentūrai it kā tērē 50 miljonus latu. Mūsu paredzētie 100 miljoni pie lielāka valsts ierēdņu skaita kā Lietuva un Igaunijā pret iedzīvotāju skaitu valstī tiks izmantoti priekšvēlēšanu aģitācijā Saeimas vēlēšanās. Par to jau ir uzstājies Urbanovičs, nosaucot to par kārtējo valsts ierēdņu organizēto budžeta izlaupīšanu uz izglītības, medicīnas, pensiju u.c. rēķina. Ja vadošie politiķi nevarēs pierādīt prezidentūras ekonomisko efektu sabiedrības vairākumam, tad iekšpolitiski tas būs liels zaudējums un var radī būtisku politikas maiņu pēc saeimas vēlēšanām. Un nedod dievs, ka iestāšanos eirozonā vēl pavadīs būtisks cenu pieaugums. Tad sekas var būt neprognozējamas. Bērziņam, kas Dombrovska valdību ir kritizējis kā vāju, ir tiesības uztraukties par sekām.

  • Cik tev SC no kremļa naudas samaksāja?

   • Vai dzīvot ar klapēm uz acīm un neredzēt (pat izlikties neredzam) politisko procesu attīstību kā šobrīd vadošie politiskie spēki zaudē sabiedrības atbalstu ir labākais veids kā rūpēties par Latvijas nākotni. Neviens cits spēks nenovedīs SC pie varas Latvijā kā vien pašlaik pie varas esošie politiķi ar savu pret sbiedrības vairākumu vērstu darbību. Kāpēc ir pazudis Latvijas ceļš, TP, LPP. Tāpēc, ka viņi zaudēja sabiedrības atbalstu. Bērziņš izvirza ļoti aktuālu un vienlaicīgi problēmu pilnu jautājumu. 2014.gada 4.oktobrī būs Saeimas vēlēšanas. Un izšķirsies jautājums, kādu politisko spēku atbalstīs tautas vairākums, kas savā būtībā ir maznodrošinātie valsts pilsoņi. Es, tāpat kā Bērziņš, saprotu, ka viņi pārsvarā nobalsos par 100 miljonu latu atdošanu medicīnas, veselības, pensiju utt. budžetu palielināšanai no 2015. gada, ne mistisko, Latvijas iedzīvotājiem neko nedodošo, Latvijas starptautiskā prestiža celšanu par 100 miljoniem no tautas nodokļos samaksāta kopkatla.

 6. Tāpēc jau Latvijāi būtu nepieciešams tautas vēlēts prezidents, lai Saeimas deputāti par prezidentiem nevarētu par naudu ievēlēt lielākos kretīnus.

  • Kāda garantija, ka tauta neievēlēs vēl lielāku kretīnu?
   Par naudu aizmiglos visiem acis. Vai Lietuva Jums nav spilgts piemērs? Un Čehija, kur tautai pašai kauns par ievēlēto prezidentu?
   Lielākā tautas daļas diemžēl pagaidām ir politiski analfabēti.

  • Un ja tauta vēlēs tāpat kā RD ievēlēja? Tad Latvijai sakam ardievas.

  • Uzticiet vēlēt Satversmes sapulcei – visu Latvijas deputātu kopai- tad ne uzpirkšanas, ne pamperu reklāmas netraucēs…Vel nav – sasaukt vienkārši – deputāti ievēlēti, tikai atbraukt uz Rīgu uz vienu dienu nav grūti.

 7. Prezidents pats brīžiem atgādina BUTAFORIJU…

 8. Noņemiet šo apnicīgo reklāmu par volvo!
  Tas vairs nav izturams!

 9. Neredzu sevišķu atšķirību darbībā Latvijas ,,labā,, ko dod sabiedrībā pazīstamais kabans un bildē redzamais bērziņš

 10. Kam gan Latvija interesē kaut kāds bijušais komunists Bērziņš?

Draugiem Facebook Twitter Google+