×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nu, kā rullēsim… uz priekšu? (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalās 12. Saeimas vēlēšanās 791. vēlēšanu iecirknī Jaunmārupes pamatskolā.

Valsts prezidents pagājšnedēļ apsolīja, ka no pirmdienas, tātad vakardienas, apspriedīšoties ar partiju (to, kuras iekļuva 12. Saeimā) līderiem un bosiem par valdības vadītāja kandidatūru un valdības locekļu sastāvu. Pilnīgi iespējams, ka šīs personas arī nedēļas laikā tiks nosauktas – kā no prezidenta, tā no premjeres. No tā, ko Bērziņa k-gs ir runājis, nepārprotami izriet, ka viņš vēlas, lai valdības priekšgalā būtu L. Straujuma, un viņš nav vienīgais, kas to vēlas. Saprotams, ka runā arī par citām kandidatūrām, un pirmsvēlēšanu laikā tās pat sauca uz “debatēm”. Pietiekami skaidrs arī, ka varai tuvāk stāvošie zaļie un zemnieki paši pēc tās sniedzas … ar piesardzību, lai ar derīgo kopā nepakamptu kaut ko karstu. Nacionālo apvienību jau tāpēc vien, ka tā var kļūt nacionāli rīcībspējīga, “pēc definīcijas” vien, kā mēdz izteikties mūsdienīgā politiskā žargonā, nav pielaižama valdības priekšgalā. Maizīša k-gs nepielaidīs?

Visticamāk, ka “Vienotības” štābā sastādītajā valdības sarakstā līdzās pašai L. Straujumai būs Rinkē­vičs, Reirs, Matīss, kā arī Kozlovskis un Dālderis. Zināmi sarežģījumi var rasties ar Koz­lovska un Pētersones-Godmanes iedabūšanu Iekšlietu ministrijas priekšgalā, jo dramatiskie notikumi Ukrainā liek uzdot ļoti nopietnus jautājumus par valsts iekšējo drošību un atbildību par to mūsu pašu valstī. Ir dzirdētas, kaut gan līdz šim kautrīgas, nacionālo aprindu vēlmes uzņemties vadīt iekšlietu politikas un drošības lietas Latvijā.

Vērojot dažādās televīzijās organizētās pirmsvēlēšanu pārraides, ko dēvēja arī par diskusijām, nevarēju nepamanīt, ka neradās ne jautājumi, ne atbildes par pašas nākamās valdības (tāpat kā par iepriekšējo valdību) darba stilu, pašas pārvaldības uzlabošanas nepieciešamību, par valdības netikumiem, trūkumiem un sadarbību ar cilvēkiem. Piemēram, lielo vēlēšanos runāt un izrādīties, bet maz vai nemaz ieklausīties, ko saka citi, pat ignorējot Saeimas deputātus (par ko Iekšlietu ministrijas “spici” arī kritizēja NA frakcijas vadītāja I. Mūrniece). No visiem kandidātiem, kas pretendēja uz premjera amatu, tikai bijušais valsts sekretārs Pūces k-gs no repšistiem “Latvijas Avīzei” atklāja valdības darbošanās klibošanu šā vārda tiešā nozīmē un vajadzību šo klibošanu novērst. Citās debatēs premjerei un kandidātei L. Straujumai par šo valdības jomu neviens pretendents nevaicāja, un arī viņa pati tam nepieskārās.

Kāpēc cenšos pievērst mūsu lasītāju uzmanību valdības veidošanas lietām, ka nav manāmas rūpes un konkrēti pasākumi tam, lai valdības uzticamība, īpaši sabiedrības acīs, tiktu vairota. Lai pieaugtu valdības autoritāte un labā slava. Lai nebūtu atstāti bez uzmanības sabiedrības uzskati un kritika, līdz minimumam samazināta Latvijas valdības sēžu un lēmumu slepenība, kas izraisa aizdomīgumu un neuzticamību. Lai politologiem un “vienkāršajiem” ļaudīm nerastos neskaidrības par to, kas un uz kurieni rullē valdību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Vai tas ka varai neuzticas virs 75% aptaujāto neizsaka visu?
  Kas vēl jāpierāda?

 2. Bijušajam valsts sekretāram Pūces kungam piemīt pat ekstrasensa dotības! Ja atceramies kaut vai viņa 2011.gada 24.aprīlī teiktos pravietiskos vārdus: “Mēs noteikti nāksim ar ierosinājumu,pretrunīgi vērtētu,atjaunot valsts uzņēmumos padomes…! Piepildījās taču!
  Skat.”EM rosinās atjaunot likvidētās uzņēmumu padomes”,TVNET/LETA/LTV”De facto”,22:25,24.aprīlī 20011.

 3. Pagriezīsimies-un atkal uz priekšu!

 4. Parastā lieta – vispirms cilvēki tiek aicināti uz bezcerīgu vēlēšanu farsu, bet pēc tam vaimanāts par rezultātiem, kritizēti jaunievēlētie deputāti un vaina tiek meklēta visās iespējamās vietās, tikai ne tur, kur tā tiešām ir ( Vēlēšanu sistēmā)
  Tikko beidzās “vēlēšanas”, tā kā galvenais “pierādījums” tam ka vēlētāji šeit kaut ko var iespaidot bija fakts, ka Āboltiņa palikusi aiz strīpas. Ar to bija piebļautas pilnas avīzes, TV, radio un interneta portāli. Tagad atklājas, ka pat šī izreklamētā vēlētāju iespaida vietā tauta saņems trīs pirkstu kombināciju, jo Dālderis dosies un Briseli, bet Āboltiņa sēdēs Saeimā kā sēdējusi.
  Ejiet tik naivulīši vēlēt un gaidiet ar maisu, ka kaut kas no tā mainīsies!

 5. Ka nu veca murmuletaja izsiepusies kad vares slupstet vel cetrus gadus kauns un riebjas skatities uz so gimi.

 6. straujumu šmuces un afēras-ooo,cik lieeelas

  14.oktobris 2014 9:28

  Vienīgā banka valstī, kura gadiem ilgi darbojas ar desmitiem miljonu zaudējumiem un zem visiem kapitāla pietiekamības rādītājiem (kuri šai bankai turklāt jau pirms tam ir bijuši speciāli pazemināti!), ir tā pati banka, kurā viena no atslēgas figūrām un vadošajiem darbiniekiem ir — premjerministres Laimdotas Straujumas dēls. Pie kam neviena cita banka nav atļāvusies pāris gadu laikā regulāri “zīmēties” reiderisma skandālos, nevienā citā gadījumā strīdnieki nav atļāvušies brutāli nopļaut svešu ražu no lauka vai svešam cilvēkam piederošu auto aizvest no servisa un nopārdot kaut kur Horvātijā. Vienlaikus ar faktu, ka šī pati banka darbojusies hroniskos kapitāla nepietiekamības apstākļos!

Draugiem Facebook Twitter Google+