×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. decembris, 2017
Drukāt

Nu, kur tu skrien? CSDD izmanto slēpto kameru un publisko video (4)

Screenshot at 2017-12-21 15-19-22

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) izplatījusi brīdinājumu visiem satiksmes daībniekiem, pirmssvētku laikā aicinot būt īpaši uzmanīgiem pie tirdzniecību centriem, gājēju pārejām, neregulējamiem krustojumiem un vakara stundās.

2017. gadā ceļu satiksmes negadījumos cietušo skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu,  ir audzis, turklāt 35% no šogad bojā gājušajiem ir kājāmgājēji. Lai arī pierasts uzskatīt, ka negadījumos visbiežāk vainojams nepareizi izvēlēts braukšanas ātrums vai braukšana reibumā, tomēr viens no iemesliem ir arī steiga un neuzmanība uz ceļa, kas izraisa negadījumus. CSDD aicina nākamās divās nedēļās gan autobraucējus, gan kājāmgājējus svētku steigā pievērst lielāku uzmanību arī ceļu satiksmei, lai svētku gaidīšanas laiks nebūtu nepatīkamiem notikumiem aizēnots.

“Steiga un nepacietība dominē pilsētu ielās: skrienam pāri sarkanajai gaismai, nepacietīgi signalizējam sastrēgumā, kad iepriekšējais autovadītājs “aizsnaudies” pie zaļās gaismas, pārbaudām epastus, braucot pie stūres. Steigu apliecina arī ar slēpto kameru izveidotais video materiāls kampaņas “REDZI!-PAREDZI!” ietvaros. Kampaņas laikā jau vairākkārt atgādinājām pieredzējušu autovadītāju gudrību: tieši iecietība un prasme paredzēt citu ceļu satiksmes dalībnieku uzvedību bieži palīdz izvairīties no nelaimes. Arī tuvākajās dienās gaidāmi lielāki sastrēgumi, cilvēku prāti būs aizņemti ar gatavošonas svētkiem: dāvanu iepirkšanu un svētku galdu klāšanu, tāpēc aicinām visus ceļu satiksmes dalībniekus būt uzmanīgākiem un iecietīgākiem vienam pret otru, lai novērstu ceļu satiksmes negadījumus,” stāsta CSDD Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Jānis Aizpors.
1/3 zaļo gaismu nesagaida

CSDD ar slēpto kameru uzņemtajā video piefiksēta ikdienas steiga un nepacietība Rīgas ielās. Video uzņemšanas laikā (dažādos diennakts laikos, dažādās dienās) Rīgas gājēju pārejas pie zaļā signāla šķērsoja 63% gājēju, kamēr 37% atļaujošo signālu nesagaidīja.

CSDD aicina autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem lielveikalu, svētku tirdziņu un citu sabiedrisku vietu tuvumā, bet kājāmgājējiem – būt discipilnētākiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kā arī nepaļauties uz maldīgu cerību, ka “autovadītājs mani redz, tāpēc paspēs nombremzēt”.

Šī gada nogale bijusi tumša un slapja, šādi apstākļi paaugstina bīstamību uz ceļa, arī statistika ir skarba – oktobrī un novembrī ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 23, bet ievainoti 402 cilvēki. Kaut gan, salīdzinot ar šo pašu laiku pērn, bojā gājušo skaits ir samazinājies, ceļu satiksmes negadījumos ievainoto skaits ir ievērojami pieaudzis.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Neredzeju,kur kads pieredzejis autovaditajs kur ko paradija…pieredzejusi vaditaji ir redzami uz celiem,kad tu tiesam paredzi ko vins iespejams daris,uz gajejiem pie sarkana,man pof,es speciali braucu virsu,pats vainigs …diemzel.un visi agresivais utt.,iet talak

  2. Ceru, ka CSDD redz arī 9.decembra video pēc 1300, kā Lexus jeb automašīna pa Merķeļa ielu 2 vietās krustojumā brauc pie sarkanā. Ne tikai gājēji ir nekaunīgi.

  3. Darboņi dzeltenajā busiņā (novietoja CSDD kameru?) arī pārkāpj noteikumus. Šie stāvētāji ar avārijas gaismām jebkurā vietā, besī vairāk nekā gājēji, kuri nevienam netraucē

  4. Tas ir gājējiem ļoti neērts krustojums un nofilmēta ir pāreja, kur gājējam ilgi jāstāv, bet automašīnu kustība ir proporcionāli ļoti maza. Izvēle iet pāri pie aizliedzošā signāla ir automātiska. Tāpat kā tie daži izcili nejēdzīgi saregulētie krustojumi Skolas ielā — varētu domāt, ka speciāli mēģināts ieriebt gājējiem. Bet viņiem būtu jābūt priekšrokai centrā! Būtu labāk pafilmējuši pašnāvniekus citās vietās, kur intensīva satiksme, ātrums liels, bet tāpat cilvēki rāpjas pāri nožogojumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+