×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
9. augusts, 2018
Drukāt

Nūdistus padzen no Saulkrastiem, kur pulcējušies kopš pirmskara laikiem (75)

nudists-pludmale

Aculiecinieka foto no rakstā minētās pludmales. Pa labi redzams nūdists, tālumā pašvaldības policijas auto.

Redakcijā saņēmām foto un satrauktu zvanu no kāda nūdista, ka pa Saulkrastu jūrmalas neoficiālo nūdistu pludmali pie Inčupes braukājot pašvaldības policija un pieklājīgi brīdinot plikos cilvēkus apģērbties, jo dots rīkojums sākot ar rītdienu stādīt protokolus un sodīt visus nūdistus.

Saulkrastu novada domes izpilddirektora vietnieks Aivars Gavars gan noliedza, ka viņš vai domes priekšsēdētājs būtu devis kādu īpašu rīkojumu, taču atzina, ka problēma pastāv un “kārtības vīriem kārtība jāuztur”. Arī Saulkrastos, kuru moto ir “Tuvāk saulei”.

“Neoficiāla nūdistu pludmale tur – no Lilastes upes ietekas jūrā Saulkrastu virzienā – ir kopš padomju laikiem, bet tā joprojām nav oficiāli akceptēta. Mēģinām sadzīvot, taču sūdzības ir gan no nūdistiem, gan no cilvēkiem, kam nūdisti nepatīk. Pašvaldībā saprotam, ka ir jārīkojas, taču neesam izlēmuši, kurā virzienā. Katrā gadījumā pašvaldības policijai ir tiesības prasīt, lai tajā vietā pludmalē cilvēki nestaigātu kaili. Diemžēl starp cilvēkiem, kas vienkārši sauļojas kaili, ir tā saucamie virinātāji, kas demonstrē savu kailumu. Nesen bija sūdzība no kādas ģimenes ar pusaudžiem, kas tur gājusi, un daļa nūdistu bija demonstratīvi nostādījuši sevi apskatei. Tas nebija smuki. Iespējams, pēc tādiem signāliem policija arī rīkojas”, komentē A. Gavars.

Nūdists, kas par gaidāmajām pārmaiņām pavēstīja redakcijai, gan zināja teikt, ka nūdistu pludmale tur esot kopš pirmajiem ulmaņlaikiem, pat padomju gados tur varējuši pulcēties, un nevienu par to neesot sodījuši.

Pievienot komentāru

Komentāri (75)

 1. Labi, ka tagad mums ir savs ‘Žandarms no Santropēzas’. Ziemā vajās Fantomasu, vasarā ķers nūdistus, vai filmēs nūdistes vai ko nu viņš tur ar džipu kāpu zonā dara…

 2. Iespejams ka sadu satraukumu sacelusi tadi radijumi ka Zdanoka & Co. Jo vini saprot ,ka pat peldkostimos sie zemcilveki nevar paradities atklatiba,lai neizraisitu pretigumu.

 3. Pilicista uzvārds bija Alksnis, derērtu noskaidrot, kas tas ir par fruktu-lūriķi, kas viens pats braukā pa nūdistu pludmali un nodarbojas ar pašdarbību!

  • Domāju, ka leitnants Alksnis, viens pats braukādams, psts meklēja piedzīvojumus, jo nez kāpēc vadīja auto tikai ar vienu roku, un izskatījās krietni iesvīdis un uzbudinājies

 4. Nez parastajā pludmalē šiem nabaga bērniem neviens neko nedemonstrēja – tagad tak tādas drēbes, ka redz visu, kas apaļš, kas karājās 😉 Katrā ziņā tas mentu džips kautkādā nomaļā meža kaktā glābjot tikumību izskatijās traģikomiski. Jo nav jau Saulkrastos nekādas pludmales, ne nūdistu, ne parasto,vienkārša jūras mala. Vismaz neesmu redzējis ne atkritumu urnas, soliņus vai kabīnes nekur Saulču teritorijā. Nauda atrodas tikai lai sūtītu artilēriju glābt aizskarto kāda blatņika tikumības pasauli….

 5. Vai tad nudistiem ar Vecaku pludmali nepietiek?nez kapec nudisti parsvara ir viriesi ,kuriem labpatik sevi demonstret.

 6. Jāizveido Valdības komisija , lai izpēta kopīgi ar Zinātniekiem šo situāciju . Varbūt tad varēs izlemt , kurš no viņiem Izrādās , bet kurš tur atrodas , lai būtu tuvāk Saulei . 🙂 Kārtības uzarugiem jābūt ļoti tolerantiem pret visiem , kuri tur atrodas Ievas un Ādama kostīmos . Rīt plikie cilvēki apvienosies interešu asociācijā un paziņos , ka arī viņi ir netradicionālas orientācijas subjekti . Un , ko tad ?! Interesanti , ja pludmale oficiāli tiks atzīta , kā pliko , tas ir – Tuvāk Saulei subjektu teritoriju , vai policijai tur ierodoties ir jābūt Plikiem ?! 🙂 Mūžu dzivojam un mūžu mācamies . 🙂

 7. Rīkojums 9. augusts, 2018 22:17
  Atbildēt

  Visiem jāvalkā melni peldkostīmi un jau no mazotnes sievietēm tikai kopīgos. Vēlamas arī sejas maskas.

  …tā muldot nodod sevi liberastu un praidistu mūdzis… malači NA, ka vismaz viņi apkaro šos pretekļus

 8. Kas tad īsti ir nūdisti? Pamatu pamatos tie ir no tiem pašiem noviržu māktajiem ļautiņiem, pārsvarā noresnējuši pusmūža vīriešu dzimuma pintiķi, kas arī šādā veidā cenšas zīmēties viens otram un nu jau arī visai sabiedrībai! Kā likums,tie ir pretīgo praidu atbalstītāji un to rupori. Pareizi ir tiem neļaut publiski uzbāzties ar savu visai riebīgo, pat atbaidošo kailumu.

 9. Visu Latvijai!!!

 10. Tas “nūdisms” ir gandrīz legalizēts ekshibicionisms. Tie nūdisti tie paši mētelīša virinātāji vien ir, tikai pludmalē un bez mētelīša.

 11. Saulkrastu Domes policijai vajadzētu gādāt par to , lai veikalos neapklapotu pusplikus pircējus basām kajām t. sk. meičas bikini . Veikala logā nepieciešams ielikt brīdinājumu, ka neapkalpo tos, kamnav vismaz šortu bikses un sandales- NEAPKALPO . Civilizetās valstī tā notiek .
  Ierasties veikalā pusplikam ir nepieklājigāk nekā plikam staigāt plūdmalē.

  • Saulkrastos jau ir pierasts, ka brīvdienās pa ielām un veikalos atpūtnieki brīvi staigā peldkostīmos, arī ļoti knapos, bet patīkami tas nav.
   Būtu tomēr jāievēro pieklājības robeža starp pludmali un ielu, starp nūdistu un sabiedrisko plūdmali.

   • Kad kārlis bija ieva
    Sveiciens Saūlkrastu transvestītam, iemācies vismaz nepieļaut vienas un tās pašas pareizrakstības kļūdas, kretīn

 12. Tas tik būs vietējās varas sasniegums! Pat okupācija nenolikvidēja šo pludmali, bet nacionāļi gan spēs! Būs ko ierakstīt darbu sarakstā, kad pēc 3 gadiem atkal mēģinās tikt pie varas!

 13. Tur kontingents tiešām ir pirms kara laiku nūdistu…

 14. vai nebūtu vieglāk konkrētu teritoriju oficiāli atdzīt par nūdistu pludmali? ar visām attiecīgajām informācijas zīmēm. Ne-nūdisti lai neiet uz turieni,ja negrib, un nūdisti sauļojas un peldas tikai šajā teritorijā.
  Tā kā tas ir piemēram Ventspilī.

 15. Cik novērots Inčupes pludmalē, tad apģērbtie ir sērga, kas uzrodas karstajās nedēļas nogalēs, atstāj aiz sevis mēslus un atkal pazūd uz nenoteiktu laiku! Nūdisti par vietu, kur regulāri atgriežas, rūpējas vairāk! Savukārt no pašvaldības puses vispār nekādas rūpes nebija manītas!

 16. Ja jau tik ļoti viņiem ko gribās darīt (PP), tad labāk būtu pievērsušies suņu staidzinātājiem!

 17. Vismaz viena patiesi laba zinja. var tachu uzvilkt kaut bikini un iet ne pa pliko.

 18. Tātad, Saulkrastu MP ir resursi, un nav attaisnojuma ar kvadracikliem, motocikliem un pat automašīnām izbraukātajām kāpām un pat pludmalei, teltīm jūras krastā un atkritumiem jūras malā, mežā, ceļmalā.

  • Visu Latvijai!! Olē!!

  • KOMENTĀRI tik uzmācīgi politaģitatoriski, ka LIEK DOMĀT, KA RAKSTS SAISTITS AR VĒLĒŠANĀM 🙂 Citādi es brīnījos – kāpēc jātērē laiks man šitādu rakstu lasīt. Nav realtivi tik liels notikums. Un virsraksts apmāna lasītāju.

  • Gŗāvīt, atcel to par nīn pieaugumu kas tur mums bij šogad. Negribu tādas ubagu kaujas kurš tiks krēslā kā ir citās pašvaldībās.
   Tagad kā kasē parādās nauda tā sāksies visādas mēnešreizes un šitādi raksti. Luk ko es finālā izsecināju.
   te jau man šķiet ir pirmie ziediņi. Interesanti kas šitā par krūmu partiju, kura te riktējas.

 19. pItarasēt Rīgas centrā drīkst un arī kaziņi p!!st Vērmaņdārzā kolektīvi drīkst, jo tas atbilst Rietumu vērtībām…Pēc Austrumu vērtībām visiem ir jāstaigā pufaikās un golifejos ar maisu galvā, vot i nesajēdz apstulbusī dome un plānprātīgā milicija, ko tagad iesākt, bet kaut kas jādara steidzami, jo tuvojas vēlēšanas…..

 20. Un kā ir kalngalē?

 21. Gavar, nemuldi, pats redzēju, kā tavi šucmaņi piebrauca pie ģimenes, kur pliks tētis ar mazu puiku plunčājās, kamēr mamma tikai bez krūštura bija nostāk! Nevienam viņi neko nedemonstrēja, turklāt cilvēku gandrīz nenaz nebija!!

 22. Ja tai smirdošajai partijai patiesi būtu vēlme darīt visu Latvijai, tad neviens šiem neliedza ar domes lēmumu izveidot oficiālu nūdistu pludmali, izvietojot informatīvas zīmes, lai histēriskas, vto un farmateksiņa iegribu nomocītas vientuļās mammas nekviektu, nosauļotās krunkainās astītes pamanot

 23. nejauši biju iebraukusi tajā pludmalē pasauļoties un izbaudīt jūru un man viņi netraucēja un arī man neviens neaizrādīja ka esmu peldkostīmā,nevajag blenzt uz viņiem ,vienkārši izlikties ka viss ir kārtība,vai tad plikumus neesam redzējuši,tagad peldkostīmi arī ir tādi ka knapi intīmās vietas nosedz un mēs taču nabļaujam ka gandrīz plikas staigā

  • Kas bez biksēm, tas bez bēdām. Cilvēka kailumā nav nekā nepiedienīga, nedabiska un pretīga. Tad jau no mūzejiem jāvāc ārā visas gleznas un skulptūras ar plikņiem (pasarg’ Dievs, ka tik bērni neierauga !)Sauļoties plikam ir veselīgāk nekā sintētiskos kostīmos iežmiegtam,bet kokvilnas plūdmales tērpi … kur tos var nopirkt ?
   Katra ziņā ir jāierāda vieta, kur cilvēki drīkst sauļoties “Ādama un Ievas ” kostīmā.

 24. mēs par vērtībām! Atbildēt

  Letiņu kultūras mantojums – plika kule piektajā paaudzē …

 25. Nost ar perversijam ko redz bērni. Nūdisti -bērnu morāles maitātāji .Lai dzīvo fufaikas un bumbierenes pludmalē!

  • Liec mieru Stepaņenko! Vienīgā man patika no visas Saskaņas bandas. tāpēc ari izmeta, ka nebij ar mieru m..ukoties.

 26. Vai tie plikumi nav apnikuši? Visriņķi vien…pludmalē tad nolasās,lai sevi uzbudinātu? Nav veselīgi ģenitālijas apsauļot.

 27. Jātaisa oficiāla nūdene. Es neesmu nūdiste, bet viņiem ir tiesības. Jau tā apģērbtie tur apģērbti bieži lien. Var jau būt, ka šitā ir pārspīlēta ažiotāža, jo cik saprotu virsraksts neatbilst faktam. Doma neko nav tādu lēmusi.

  • ja dome neko tādu nav lēmusi, tad varbūt vajag pasekot līdzi saviem padotajiem, ko viņi runā? Jeb pašvaldības policija nepakļaujas domei?

   • Cau. Es ari esmu pabažniece. Un nestrādāju domē-mani neviens diemžēl nav uzaicinājis. Te pirms laika bij baigā tērga, ka kāda māmiņa bij sacēlusi trobeli, ka viņas dēlam vien priekšā esot izlecis ar pliku krāniņu. Tāda pastulba histerija bij. Tā ari padomāju – droši vien ielīdusi ar bērnu nūdenē un tad bļauj krānu ieraudzījusi. tie cilvēki jau reizēm ari ir pastulbi īpaši rīdzinieki (es ari vasarniece esmu). Un tie plikie parasti jau ir daudz pieklājīgāki par lupatainajiem. Man ir ari gadijies iemaldities nudiztu zonā. Neviens jau tev neko nesaka. Bet vienk. nu… pašiem vajag saprast. ka visiem pietiek vietas. Un nevajag staigāt ar bērniem un tad bļaut taka primoreiz pliku vīrieti redzētu..

    • Cilvēki vienmēr par kaut ko sūdzas, tāpēc, domāju ka pašvaldības policijai vajadzētu ieslēgt veselo saprātu nevis reaģēt uz katras histēriskas dāmītes klaigāšanu. Tie nūdisti tur ir bijuši no laika gala un nevienam nav traucējuši un tagad pēkšņi sāks sodīt. Izskatās, ka tajā policijā kādam nav ko darīt. Galu galā viņiem ir jāstrādā iedzīvotāju labā, bet viņi kā tādi suņi. Noliec mašīnu ne tur – sods, aiziesi uz nūdistu pludmali-sods. Nesen kāznieki nolika mašīnu pie domes- sods. Domei laikam nauda trūkst, ka ar sodiem grib kasi aizpildīt.

   • Āā. Sapratu tavu jaut. Vietējie menti pēc noklusējuma simpatijas ipasas nav izsaukuši, bet izklausās, ka sitā ir viena epizode, kura ir jāskaidro sākumā domē. Nevis jātasa atkal trobelis presē – jātērē mūsu laiks un tādā garā. Lai noskaidro. Un ja vajag publikas domas lai taisa vietējo aptauju.
    Tagad tāda mode – “man no verandas nospēra apenes” – skriet uz Bez Tabu. Teikšu, sabiedrības debilizācija. Jebkurā gadijumā – virsraksta pretruna ar saturu liek domāt, ka situacija nebij raksta vērta.

    • Deputātelis vai pakalpiņš no “Visu” Latvijai???
     Ja jau policija apbraukā un visus brīdina, tad tā nav “viena epizode”, bet kārtējais centiens stņemt latvietim pēdējo brīvību, kas atlikusi.
     Pat okupanti nevienu netramdīja, mana mamma tur 60.gados pat bieži brauca

  • Tad kāpēc šucmaņi braukā ar auto pa pludmali? Onanē vai izklaidējas??

 28. Droši vien tas dullais ar to indiāņa frizūru uzdarbojies. Viņam patīk braukāt pa nūdistu pludmali un blenzt uz plikiem večiem.

 29. Dzirdēju kā tas pašvaldībnieks brīdina un teica ka iedzīvotāji sūdzas. Viņa teiktajā nebija neviena vārda par domes rīkojuma. Vai tik sievišķim vai žurnālistiem patīk safabricēt dzirdēto?

 30. No totalitārās Krievijas sabraukušiem, kam sastādīts par izvirtusiem Rietumiem, plikumu apkarošanu rada zinamu kaifu. Vietējie letiņi pakalpīgi izdabā fašistu apkarotājiem. Lai labak brauc atpakaļ uz savu Rašu-parašu kārtību ieviest.

 31. Rīkojums un iedzīvotāju sūdzība nav viens un tas pats! Cilvēkam gados jau nebūtu tā kā pieklājīgi melot. Dies vien zin tā kundzīte ar to pašu muti maizīti ēd? 😁

 32. Visiem jāvalkā melni peldkostīmi un jau no mazotnes sievietēm tikai kopīgos. Vēlamas arī sejas maskas.

 33. Krievijā arī nūdistu pludmales okupē apģērbtie. Laikam nav uz k varu izrādīt, ja jau nevienam slikti nedrošiem uzbrūk. Lai uzbrūk varai, kas ZB tautai uzbrūk, lai apliecinātu varu.

 34. Kāpēc nūdisti joprojām nemēģina kļūt par Saeimas deputātiem?Tā noteikti nebūtu no pašām mazākajām frakcijām.

 35. Priekšsēdētājs nav darbā- laikam skraida pa kāpām kopā ar Parādnieku un abi virina, lai municipāļiem būtu darbiņš

 36. Stulbenis tas Gavars, būtu labāk ķēruši virinātājus

 37. Pie Lilastes ietekas ir Šķèles kungam vasarnīca, viņš tur ar Lībanes kundzi un sīko dodas baudīt saulrietus

 38. Atkal Saulkrasti grib izcelties ,tā jau tukša un pamirusi ,neattistīta vieta . Ja kādam nepatīk kaili cilvēki ,kādēl iet tur kur viņi sauļojas ?Tas nav centrā ,bet prom no pārējiem. Ir daudz pludmales kur nav nūdistu un tukšs no cilvēkiem . Kā reiz nūdistiem nepatīk,ka nāk apģērbti lūrētāji,varbut tādēļ ari tāda reakcija . p.s.Kailums ir dabisks ,to aizliegt ir tumsonības un aprobežotības triumfs ! Daudzi eiropas kurorti tieši ar to piesaista apmeklētājus un attīsta tādas atpūtas iespējas .

  • Ieej, apskaties Saulkrastu domes mājas lapu- vieni vienīgi mūdži no Visu Latvijai, bacionālie velkomisti un slepenie Kremļa sulaiņu

   • Pareizi beidzot izdarīja. Esmu tai pusē izaugusi, videni beigusi. Baigais prieks no tiem plikajiem bija tikai slimiem ptrātiņā.

 39. Atkal tikumības un reliģiskie klerikāļi uzdarbojas! Pats nepiederu pie nūdistiem, jo negribu rādīt citiem savus vecos plikumus, taču neuzskatu, ka nūdisms būtu kas nosodāms. Domei drīzāk vajadzētu noteikt kādu noteiktu zonu nūdistiem un izvietot attiecīgas zīmes, lai visi zin, un kas grib sauļoties pliks, lai to dara! Dažu cilvēku ar novirzēm dēļ nevajag uzreiz visu aizliegt! Un dažu klerikāļu dēļ ne tik!

 40. Kāda starpība, ka virinātāli un citi līdzvērtīgie tur ”no padomju laikiem” pulcējušies? Tā ir akurāt Domes funkcija, izlemt, kā vietējiem balsotājiem pa prātam. Ne jau Rīgas iebraucēji tur ko noteiks.

 41. bildē nav nūdists – ir cepure galvā !

 42. Kura partija Saulkrastu domē??
  Visu Latvijai!! Laikam kāds musulmanis sūdzējās
  Domājiet, par ko balsot!

 43. Kur to protokolus stādīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+