×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Nuiē iznāk monētas ar Disneja varoņu attēliem

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Klusā okeāna salu valsts Niue izlaidusi jaunas monētas ar Volta Disneja animācijas filmu varoņiem vienā un Lielbritānijas karalienes Elizabetes II ģīmetni otrā pusē.

Zelta un sudraba monētas izgatavotas Jaunzēlandes naudas kaltuvē.

Tas ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Niuē, taču diez vai tiks tādā veidā izmantots, jo dārgmetāla cena pārsniedz monētu nominālvērtību.

“Tas būtu neprāts – nopirkt vienu no šīm monētām un tad izmantot to kā maksāšanas līdzekli ar norādīto nominālvērtību, kas ir tikai neliela daļa no tās patiesās vērtības. Taču esmu drošs, ka veikalnieki paturētu monētas, ja kāds pircējs tā izdarītu,” sacīja naudas kaltuves vadītājs Saimons Hārdings.

Viņš norādīja, ka 1000 sudraba monētu partija ar Donalda Daka attēlu esot tikusi izpārdota septiņu minūšu laikā. Katra no tām sver 28,3 gramus.

Dārgākās ir 7,1 gramu smagās zelta monētas ar dažādu Disneja varoņu – Mikipeles, Gūfija, Pluto un Minnijas – attēliem. Tās pārdotas par 799 Jaunzēlandes dolāriem (495 eiro) gabalā, kaut arī nominālvērtība ir tikai 25 Jaunzēlandes dolāri (15,5 eiro).

Novembrī plānots izlaist kilogramu smagas zelta monētas. Katrā monētā izmantotā zelta vērtība būs aptuveni 40 000 ASV dolāru (31 650 eiro), un paredzēts izkalt tikai 28 šādas monētas.

Niue ir neliela salu valsts ar apmēram 1400 iedzīvotājiem. Tā atrodas 2400 kilometrus no Jaunzēlandes ziemeļaustrumiem.

Valsts saņem daļu no katras pārdotās monētas cenas. Domājams, ka nākamo desmit gadu laikā tas valstij nesīs 4,5 miljonus dolāru (3,6 miljonu eiro) lielus ieņēmumus.

Niuē jau iepriekš laistas klajā monētas ar popkultūras varoņu attēliem. 2011.gadā iznāca zinātniskās fantastikas filmu sērijas “Star Wars” (“Zvaigžņu kari”) iedvesmotas monētas, savukārt pagājušogad tika izlaista nauda ar britu seriāla “Dr Who” varoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+