Uncategorized

Ņujorkā aiztur 68 kustības “Okupē Volstrītu” aktīvistus 16

Foto – AFP

Ņujorkas policija arestējusi 68 kustības “Okupē Volstrītu” aktīvistus, kuri pēc Jaungada svinībām centās iekļūt Manhetenas Cukoti parkā, kur pagājušajā gadā aizsākās šī antikapitālistu kustība, paziņoja policija.

“Viņi lielākoties apsūdzēti par sabiedriskās kārtības traucēšanu, pretošanos arestam,” paziņoja Ņujorkas policijas departamenta preses pārstāvis. Bet arestēto vidū ir arī kāds vīrietis, kurš aizturēts par policista saduršanu ar šķērēm. Simtiem “Okupē Volstrītu” aktīvisti bija devušies uz Cukoti parku, lai kopā sagaidītu Jauno gadu. Tomēr Jaungada svinības pārauga sadursmēs ar policiju, kad protestētāji centās nojaukt metāla barikādes, kas uzstādītas ap parku. “Okupē Volstrītu” mājaslapā tobrīd tika ziņots, ka “masveida vardarbīgos arestos” aizturēti vairāk nekā 30 cilvēki.

Protesti pret “korporatīvo alkatību” aizsākās Ņujorkā septembrī un pārņēma arī citas Savienoto Valstu pilsētas un izplatījās tālāk pasaulē. Demonstrantu sauklis ir: “Mēs esam 99 procenti, kas vairs ilgāk necietīs viena procenta alkatību un korupciju.” Tomēr pēdējā laikā varas iestādes vērsušās pret “Okupē Volstrītu” aktīvistiem un likvidējušas viņu nometnes vairākās pilsētās, tostarp Ņujorkā, Losandželosā, Filadelfijā un citur.

LA.lv