×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2013
Drukāt

Ņujorkā atrod 11.septembra teroraktu lidmašīnas fragmentu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ņujorkas policija piektdien, 26.aprīlī, paziņoja, ka ir atradusi 2001.gada 11.septembra teroraktos izmantotas lidmašīnas šasijas fragmentu, kas iekritis šaurā spraugā starp divām biroju ēkām Manhatanas rajonā. Lidmašīna, no kuras palicis šis fragments, bija viena no divām, kuras ietriecās Pasaules tirdzniecības centra (PTC) torņēkās, tās sagraujot.

Ēkas Pārkpleisā Nr.51 un Marejstrītā Nr.50, starp kurām atrasts šasijas fragments, ir divu kvartālu attālumā no bijušās PTC atrašanās vietas, kas tagad tiek dēvēta par “Ground Zero”.

Tā kā sprauga starp ēkām ir tikai 45 centimetrus plata, tas izskaidro to, kāpēc šis fragments gandrīz 12 gadus netika pamanīts. Uz pusotru metru garā metāla gabala ir skaidri redzama aviobūvnieka “Boeing” marka un sērijas numurs. Šasijas fragmentu trešdien pamanīja mērnieki, inspicējot ēku Pārkpleisā Nr.51.

Ņujorkas policijas departaments paziņoja, ka ir norobežojis atraduma rajonu kā nozieguma vietu, to rūpīgi nofotografējis un ierobežojis pieeju tam, lai to varētu izvērtēt galvenais tiesu medicīnas eksperts. Pēc tam tiks lemts par to, vai vajadzētu veikt rūpīgāku augsnes izpēti, meklējot iespējamas cilvēku mirstīgās atliekas.

11.septembra teroraktos Ņujorkā “Al Qaeda” teroristi ar divām nolaupītām lidmašīnām sagrāva PTC, nogalinot 2753 cilvēkus. 1122 upuru mirstīgās atliekas Ņujorkā vēl arvien nav atrastas.

Vēl viena teroristu nolaupīta lidmašīna taranēja Pentagona ēku, bet ceturtā nogāzās Pensilvānijas štatā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+