×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Ņujorkā gatavojas 11. septembra muzeja atklāšanai

Foto: AFPFoto: AFP

21. maijā Ņujorkā tiks atklāts Nacionālais 11. septembra muzejs, kas veltīts 2001. gada 11. septembra traģēdijas piemiņai, un sešas diennaktis līdz oficiālajam atklāšanas brīdim to varēs izstaigāt traģēdijā cietušās ģimenes, glābšanas darbos iesaistītie un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, vēsta laikraksts “The Independent”. Periodā no 15. līdz 21. maijam muzejs strādās 24 stundas diennaktī.

jaunais muzejs ir ļoti savdabīgs, jo tā septiņi stāvi pilnīgi paslēpti pazemē tieši zem parka.

Uz atklāšanu 21. maijā uzaicināts ASV prezidents Baraks Obama, traģēdijas brīža Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs, valsts un Ņūdžersijas štata politiskie līderi, kā arī aptuveni 3000 no Pasaules tirdzniecības centrā bojāgājušo piederīgajiem, kas tika izvēlēti loterijas veidā.

Memoriāla iekārtošana prasīja ilgu laiku un daudz sāpīgu debašu, kuru tēma vēl aizvien nav pilnīgi izsmelta. Piemēram, muzeja pašā dziļākajā stāvā svinīgi novietotas aptuveni 7000 traģēdijā bojāgājušo mirstīgās atliekas, turklāt 1000 upuri tā arī nav identificēti. Vairākas ģimenes iebildušas pret to, ka viņu tuvinieki kļūst par ekspozīcijas sastāvdaļu, kaut arī šī pēdējās atdusas vieta būs atvērta tikai radiniekiem..

Fotoattēlos: sagrautā Pasaules Tirdzniecības centra (PTC) drupās atrastais ASV karogs; glābšanas laikā sadragātās ugunsdzēsēju mašīnas kāpnes; PTC trīsžuburu kolonnas, tuvinieku gatavoti plakāti traģēdijā bezvēsts pazudušo meklēšanai; traģēdijas vietā atrasts izrotāts stabs un 91 cm biezais drošības mūris, kas sargāja PTC pazemes stāvus no Hudzonas upes ūdeņiem; traģēdijā bojāgājušo piemiņas priekšmeti un vienīgais saglabātais PTC modelis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+