Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. janvāris, 2016
Drukāt

Ņujorkā ieviesta Deivida Bovija diena

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Ņujorkā trešdiena, 20. janvāris, pasludināta par Deivida Bovija dienu.

Ņujorkas mērs Bils de Blasio izdevis paziņojumu par Bovija dienas ieviešanu, kas tika nolasīts leģendārā britu rokmūziķa teātra izrādes “Lazarus” beigās.

Deivida Bovija dienā tika godināta “globālā ikona, kas par savām mājām padarīja Ņujorku”, teikts de Blasio simboliskajā paziņojumā.

“Bovijs bija viens no ietekmīgākajiem un talantīgākajiem mūsdienu māksliniekiem. Bovija mūzika, māksla un unikālais radošais redzējums ir iespaidojis vairākas fanu paaudzes,” sacīja mēra biroja pārstāvis Luiss Kastro.

Kā jau ziņots, Bovijs 8. janvārī 69 gadu vecumā zaudējis pusotru gadu ilgā cīņā ar vēzi.

Bovijs apmetās uz dzīvi Ņujorkā pēc precībām ar Somālijā dzimušo modeli Imanu 1992. gadā.

Bovijs aizgāja mūžībā divas dienas pēc albuma “Blackstar” iznākšanas. Pirms nāves Bovijs bija pabeidzis darbu pie izrādes “Lazarus”, kas balstīta uz romānu “The Man Who Fell to Earth” par citplanētieti, kurš ierodas uz Zemes, meklējot glābiņu savai planētai.

Bovijs spēlēja galveno lomu 1976. gada filmā ar tādu pašu nosaukumu, taču nesacerēja tās mūziku.

Izrādes režisors Ivo van Hovs sacīja, ka Bovijs izstāstījis viņam par slimību un paudis vēlēšanos pabeigt izrādi pirms savas nāves.

Bovijs pēdējoreiz parādījās sabiedrībā “Lazarus” pirmizrādē 7. janvārī.

Iestudējums tiek izrādīts “Theatre Workshop” teātrī, kas programmā bieži iekļauj eksperimentālus darbus.

Pievienot komentāru

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+