×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2012
Drukāt

Ņujorkā izsolīs ar “Titāniku” saistītus priekšmetus

titanik

Simts gadus pēc pasažieru tvaikoņa “Titāniks” traģiskās avārijas Atlantijas okeāna ziemeļos sestdien izsolē Ņujorkā tiks pārdoti ar slavenā kuģa vēsturi saistīti priekšmeti, tostarp ēdienkarte no kuģa, katastrofas laika avīzes.

 

Izsoļu nama “Bonhams” rīkotajā izsolē tiks pārdota arī oriģinālā biļete, lai varētu vērot tolaik par nenogremdējamo uzskatītā kuģa nolaišanu ūdenī Belfāstā Ziemeļīrijā. Biļete (attēlā) novērtēta no 50 tūkstošliem līdz 70 tūkstošiem dolāru, bet slīkstošos “Titānika” pasažierus glābušā kuģa “Carpathia” kapteiņa Artūra Henrija Rostrona atskaite par glābšanas operāciju novērtēta no 90 tūkstošiem līdz 120 tūkstošiem dolāru. “Titānika” 1911. gada 12. aprīļa ēdienkarte novērtēta no 25 tūkstošiem līdz 35 tūkstošiem dolāru.

Tāpat tiek izsolītas katastrofā izdzīvojušo vēstules, kā arī paklāja fragments, kas tika izgatavots “Titānikam”, bet tā arī netika izmantots. “Titāniks” devās savā pirmajā braucienā 1912. gada 10. aprīlī, izbraucot no Sauthemptonas ostas Britānijas dienvidos. 14. aprīlī kuģis uzskrēja aisbergam un pēc divām stundām un 45 minūtēm nogrima, aiznesot sev līdzi vairāk nekā 1500 cilvēku dzīvības. Tagad “Titānika” vraks atrodas 1550 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Ņujorkas gandrīz četrus kilometrus zem ūdens. Kuģa vraks tika atrasts 1985. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+