×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Zem žigolo maskas

ReklāmfotoReklāmfoto

Vūdija Allena cienītāju lokam pievienojies arī aktieris, režisors un scenārists Džons Turturro, kurš veterānam uzticējis vienu no galvenajām lomām komēdijā-drāmā „Zem žigolo maskas”, kas ieturēta Allena filmu noskaņās.

Marijs ir no tiem, kam mūždien neveicas, un šobrīd viņa prāts pārņemts ar antikvariāta-grāmatveikala aizvēršanu, tā pieliekot punktu rūpalam, kas ģimeni nodrošināja jau trijās paaudzēs un savulaik patvērumu deva arī sīkam zaglēnam Fjoravantem. Kopš tās liktenīgās satikšanās ir pagājuši vairāki gadu desmiti, un zaglēns ir izaudzis par pusmūža vīru, kurš piestrādā ziedu salonā un mūždien cīnās ar naudas trūkumu. Taču, paskatoties uz gados jaunākā drauga fizisko formu, Marijam ārstes kabinetā rodas, viņaprāt, ģeniāla doma, kas atrisinātu vairākas problēmas vienlaicīgi. Fjoravante, pieņēmis skanīgu pseidonīmu, varētu izklaidēt garlaicības māktas un ļoti pārtikušas dāmītes, bet pats Marijs par starpniecību iekasētu procentus, tādējādi vieglas vecumdienas viņam arī būtu nodrošinātas. Un kā pirmās klientes Fjoravantes-žigolo karjerā piesakās Marija dermatoloģe un viņas krāšņajām formām apveltītā draudzene (Šarona Stouna un Sofija Vergara). Bet, kamēr Fjoravante mēģina tikt skaidrībā ar savas jaunās karjeras izaicinājumiem, Marijs iepazīstas ar rabīna atraitni, kuras greizsirdīgais pielūdzējs Dovi seko sievietei pa pēdām, nojauzdams ko pavisam nelāgu…

Džons Turturro kinorežijā nav nekādas iesācējs, un ar savu jaunāko filmu viņš pievienojas tam daudzgalvainajam pūlim, kas par savu elku pasludinājuši neirotisko ņujorkieti Vūdiju Allenu. Un kā īpašu likteņa dāvanu Turturro ne vien uzrakstījis scenāriju, kas pilnībā atbilst Allena garam, bet arī ieguvis paša veterāna piekrišanu atveidot vienu no galvenajām lomām, principā, pašam sevi/savas daudzās sejas, tā veikli ienirstot raibajās Ņujorkas ieliņās un sadzīves ainiņās, ko kopā satur komēdijas un drāmas mikslis ar obligātajiem Vūdija Allena filmu elementiem. Protams, būtiska nozīme ir dialogiem, kas nepārkāpj labas gaumes robežas, un abu varoņu attiecību attīstībai, kas nenomāc ne Līva Šraibera aizdomīgo pakaļdzīšanos, ne Ņujorkas ikdienišķo kolorītu, un tas arī, visticamāk, bija iemesls, kāpēc Vūdijs Allens, kurš vien retumis piekrīt piedalīties citu režisoru filmās, piekrita Džona Turturro pārliecinošajam piedāvājumam.

Akurāt pavasarīgas noskaņas filmā „Zem žigolo maskas” dveš no katras ainas, ar allenisku ironiju kā ar asu skalpeli uzrādot uz cilvēcisko kaislību, sapņu un vilšanos ieganstiem, taču ne uz brīdi nepiemirstot par vilinošiem solījumiem saulainā nākotnē. Džeza un estrādes klasikas apskaņotiem, mazliet vieglprātīgiem un pasakai mazliet līdzīgiem, bet ko gan citu gaida no režisora, kurš arī vēlējies uzbūvēt savu pieminekli Vūdijam Allenam un viņa kvēli pielūgtajai Ņujorkai?

UZZIŅA: 


„Zem žigolo maskas”/”Fading Gigolo”


Režisors un scenārists: Džons Turturro

Lomās: Džons Turturro, Vūdijs Allens, Šarona Stouna, Vanessa Paradī, Sofija Vergara, Līvs Šraibers, Bobs Balabans

„Kino Citadele”, „Cinamon”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+