×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. septembris, 2012
Drukāt

Ņujorkas mākslas festivālā iekļauj mākslinieka Kristapa Gulbja darbus

Foto - LETAFoto - LETA

No 5.oktobra līdz 15.oktobrim Ņujorkā notiks mākslas festivāls “Art in Odd Places” (AiOP), kurā ar saviem darbiem piedalīsies arī latviešu mākslinieks Kristaps Gulbis, aģentūru LETA informēja mākslinieka pārstāvji.

AiOP ir nozīmīgākais ikgadējais mūsdienu mākslas pasākums šajā pasaules mākslu metropolē. Festivāls notiek pilsētvidē, un to organizē Pārsona Dizaina un sociālās izpētes jaunā skola un Eds Vudems.

Šis festivāls notiek jau astoto reizi, un vairāk nekā 100 mākslinieki izstrādā savus projektus, kas vienpadsmit dienas tiks izstādīti visā 14.ielas garumā – pašā Manhetenas centrā.

Amerikāņu kurators Edvīns Ramorans ar savu komandu izstādei izvēlējās arī Gulbja darbu “CacheArt. 14th Street”. Latviešu mākslinieks Gulbis ir viens no nedaudzajiem Eiropas māksliniekiem, kuru darbi iekļauti izstādē, un šī ir viena no retajām reizēm, kad Latvijas māksliniekam ir iespēja piedalīties nozīmīgā mūsdienu mākslas pasākumā Ņujorkā.

Gulbja projekta “CacheArt. 14th Street” idejas pamatā ir mākslas darbs, kas atrodas publiskā telpā – pilsētvidē, bet apslēpts un atrodams pēc globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) koordinātām, kas publicētas internetā sociālās komunikācijas portālā “www.geocaching.com”. Tas ir mēģinājums rast līdzsvaru starp vairākuma un mazākuma interesēm un rosina diskusiju par publiskās telpas piederību un pieejamību urbānā metropolē.

Gulbis ir piedalījies lielākajā Eiropas mākslas notikumā – 51.Venēcijas mākslas biennālē – ar darbu “Rozā māja” (“Pink House”), bijis Rīgas Starptautiskās tēlniecības kvadriennāles kurators, izstādījis savus darbus Lodzas mākslas biennālē, Hokaido mūsdienu mākslas muzejā un citur. Kā viesmākslinieks viņš sadarbojies ar Lejasmanhetenas kultūras centru Ņujorkā un Lītrimas Tēlniecības centru Īrijā.

Mākslinieka darbi ir izstādīti vairāk nekā 20 pasaules valstīs, mākslinieks saņēmis gan Latvijas gada mākslinieka zelta medaļu, gan “UNESCO-Aschberg”, gan “ArtsLink” stipendijas. Šogad pavasarī Gulbis pasniedza meistarklases “Māksla un sociālā prakse” (“Art & Social Practice”) divās prestižās Amerikas universitātēs – Ņūmeksikas universitātē un Kalifornijas universitātē Santa Kruzā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+