Praktiski
Receptes

Ņujorkas siera kūka Annas Pannas gaumē0

Foto – Anda Krauze

Deserts ir ēdiens, kuram puncī vienmēr, atkārtošu – vienmēr būs vieta! Anna Birmane, plašāk pazīstama kā Anna Panna, to ļoti labi apzinās – sākumā kūku cepšana bijusi tikai hobijs, kas vēlāk pārtapis par nopietnu nodarbi: “Sapratu, ka Latvijā ir ļoti daudz labu kulināru, taču ar kūkām neviens tā īsti neaizraujas. Laikā, kad sāku tās cept, tā bija brīva niša, kuru neviens vēl nebija paspējis aizņemt.”

Tagad Anna Panna ir viena no atpazīstamākajām un pieprasītākajām kūku cepējām Latvijā.

Sastāvdaļas
300 g cepumu, 120 g sviesta, 500 g krēmsiera, 140 g cukura, 8 g kukurūzas cietes, sēkliņas no vaniļas pāksts, 175 g krējuma, 3 olas, 1 laima miziņa un sula, 150 g zemenes

Pagatavošana.
Krāsni uzkarsē līdz 150 grādiem. 20 cm apaļu cepamo formu noklāj ar cepamo papīru un maliņas nosmērē ar sviestu. Mazā katliņā kausē sviestu. Tikmēr sasmalcina cepumus. Izkausētajam sviestam pievieno cepumus un rūpīgi samaisa visu kopā. Cepumu masu ber formā un kārtīgi nopresē ar karoti vai pirkstiem. Lielā bļodā saputo sieru, kamēr tas kļūst krēmīgs un viendabīgs. Pievieno cukuru, kukurūzas miltus un sēkliņas no vaniļas pāksts. Iemaisa skābo krējumu. Masā iekuļ olas, un tad pievieno laima sulu un miziņu.

Cep aptuveni 1h 30 min. Pēc cepšanas atdzesē vismaz 3 h. Dekorē ar svaigi blendētām zemenēm un piparmētrām.

LA.lv