×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

«Nulles» deklarāciju skaits vēl augs 


peleka_leta

Līdz šā gada 1. jūnijam Valsts ieņēmumu dienestā (VID) bija saņemtas 91 415 iedzīvotāju mantiskā stāvokļa deklarācijas. 
Starp tām ir arī 35 personu iesniegtās, kurās deklarēti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekami ienākumi 938 416,28 latu apmērā.

 

Valsts budžetā maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summa ir 140 902,49 lati, pašlaik ir iemaksāti 125 250,23 lati.

VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Dace Pelēkā saka, ka pilnīgi precīzs mantiskā stāvokļa deklarāciju skaits vēl nav zināms, tāpēc ka pēc likuma iedzīvotāji varēja iesniegt tās ne tikai personīgi VID klientu apkalpošanas centros, bet arī nosūtot pa pastu – ar noteikumu, ka pasta zīmoga datums būtu 2012. gada 1. jūnijs. Tāpat varēja izmantot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu vai ar drošu elektronisko parakstu nosūtīt deklarāciju e-pastā. Mantiskā stāvokļa deklarācijas vēl var iesniegt tie ļaudis, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ (slimība, ilgstošs ceļojums) to nevarēja izdarīt likumā noteiktajā laikā.

Maija pēdējās dienās VID klientu apkalpošanas vietās deklarācijas iesniedza daudz iedzīvotāju. Daždien tika iesniegtas pat vairāk nekā 6000 deklarāciju. VID amatpersona lēš, ka precīza statistika par deklarāciju kopskaitu un ienākumiem, par kuriem līdz šim nebija samaksāts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, būšot pēc nedēļas.

Reizē likumā piedāvāja iespēju labprātīgi samaksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli (ar 15% likmi) par laikposmā no 1991. līdz 2007. gada beigām nelegāli gūtiem ienākumiem.

 

Ievērojot likumā noteikto pienākumu, līdz šā gada 1. jūnijam plkst. 24 iedzīvotājiem bija jāiemaksā banku kontos par 10 000 latu lielākas skaidras naudas summas. Valdības noteiktajā kārtībā iedzīvotāji varēja ieskaitīt naudu vairākos kontos dažādās bankās un jau pēc 24 stundām izņemt no kontiem, pēc tam uzglabājot to, kur paši grib.

 

VID atgādina, ka iedzīvotāji drīkst precizēt iesniegtajā mantiskā stāvokļa deklarācijā iekļautās ziņas triju mēnešu laikā pēc deklarācijas iesniegšanas, iesniedzot jaunu mantiskā stāvokļa deklarāciju ar norādi, ka tiek iesniegta precizēta deklarācija.

Lai atgādinātu par pienākumu iesniegt deklarācijas, vairākas bankas piedāvājušas klientiem pārskatus par finanšu stāvokli (naudas uzkrājumiem, parādu saistībām u. c.) 2011. gada 31. decembrī. Piemēram, SEB bankā šis pienākums skar vairāk nekā 25 000, bet “Swedbank” – ap 40 000 klientu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+