×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Nūmērnes ezerā Kārsavas novadā ielaiž 7000 līņu mazuļus (2)

Foto - Kārsavas novada pašvaldībaFoto - Kārsavas novada pašvaldība

Kārsavas novada pašvaldība, rūpējoties par vides un dabas resursu saglabāšanu, atjaunošanu un pievilcīgas vides veidošanu zvejniekiem, Nūmērnes ezerā ielaidusi 7000 līņu mazuļu, informē novada pašvaldībā.

Kārsavas novada pašvaldība piedalījās zivju fonda izsludinātajā projektu konkursā ar projektu “Zivju resursu atjaunošana Kārsavas novada Nūmērnes ezerā”, kura ietvaros Nūmērnes ezerā tika ielaisti 7000 līņu mazuļi par summu 742 eiro.

Līņu mazuļus piegādāja SIA “Oskars” no Jaunjelgavas novada un kopā ar Valsts vides dienesta Rēzeknes pārvaldes vecāko inspektoru Anatoliju Petrovu, PVD ziemeļlatgales pārvaldes valsts veterināro inspektori Viju Spruksti, Kārsavas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāju Inesi Nagli un autoceļu dienesta vadītāju Aleksandru Šarkovski tos ielaida Nūmērnes ezerā.

Nūmērnes ezers ir vienīgā publiskā ūdenstilpne Kārsavas novadā teritorijā, kas pieder valstij un ir nodota pašvaldībai apsaimniekošanā. Lai aizsargātu zivju krājumus un apkarotu iespējamo malu zvejniecību, pašvaldība plāno iesaistīt vietējos iedzīvotājus zivju resursu saglabāšanā.

Ceram, ka divu gadu laikā, līņu mazuļi būs jau paaugušies un tos varēs makšķerēt. Tomēr daudz kas būs atkarīgs no apkārtējo iedzīvotāju un makšķernieku apziņas un godaprāta.

“Minētā projekta ietvaros zivju krājumu papildināšanu 100% finansē Zivju fonds, bet novada iedzīvotāju pienākums ir ļaut zivju mazuļiem paaugties, lai būtu ko zvejot ne tikai šodien, bet arī rīt un pēc gadu gadiem – arī bērnu bērniem,” uzsvēra projekta vadītāja Rita Jonikāne.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vietējiem nelegālo tīklu licējiem būs ko darīt. Tos 7000 līņus vajadzētu uzpasēt.

  2. Vajag tikai kontrolet to tur pat paspiningot nevar pilns ezers ar tikliem

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.5
Alūksne +14.0
Daugavpils +17.1
Saldus +12.1
Liepāja +8.5
Jelgava +13.1
Ventspils +7.0
Limbaži +8
Madona +14.5
Rēzekne +16.0
Draugiem Facebook Twitter Google+