Uncategorized

NVA: cilvēki no darba piedāvājuma atsakās nepietiekama atalgojuma dēļ 16

Foto – LETA

Viens no iemesliem, kādēļ cilvēki atsakās no darba piedāvājumiem, ir saistīts ar nepietiekamu atalgojumu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

Iemesls, kādēļ cilvēki atsakās no darba, ir arī pārāk tāls ceļš līdz darbam. Ir arī gadījumi, ka nav, kas pieskata ģimenes locekļus, turklāt tie ne vienmēr ir bērni, bet slimi vecāki vai dzīvesbiedri, kuriem vajag palīdzību ikdienā. Kā arī cilvēkiem ir saimniecība, par kuru jārūpējas un kuru nevar atstāt, viņa pastāstīja.

Kalvāne sacīja, ka 2012.gadā NVA kopā ar saviem klientiem sāka analizēt, kā veicas ar darba meklēšanu un iemeslus neveiksmēm. “Esam ieviesuši darba meklēšanas dienasgrāmatu, kurā ir jāatspoguļo, kā darba meklēšana notiek. Pagaidām gan šādas dienasgrāmatas nav visiem, bet tikai tajās vietās, kur darbavietas ir pieejamas. Mēs sākām septembra vidū, un pirmie rezultāti liecina, ka ir vairāk gadījumu, ka darba meklēšanas process nav noticis vispār vai nav bijis pietiekams. Tas ir zināms signāls par motivāciju. Mūsu mērķis savukārt ir, lai cilvēks meklētu darbu,” viņa teica.

NVA speciālistu nepārprotams secinājums ir, ka tajās vietās, kur ir vakances, – Rīgā, Jelgavā, citās līdzīgās vietās – darba meklēšanas dienasgrāmatas palīdz cilvēkam sevi disciplinēt, palīdz saprast, kā darbu meklēt un palīdz arī to atrast. “Mēs pabeigsim šīs sistēmas novērtējumu līdz [2012.] gada beigām un tad sapratīsim, kādi uzlabojumi ir nepieciešami. Bet katrā ziņā šī mērķtiecīgā darba meklēšana un palīdzēšana cilvēkam dod labāku rezultātu,” klāstīja NVA vadītāja.

LA.lv