Mobilā versija
Brīdinājums +0.5°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
16. aprīlis, 2015
Drukāt

NVA: darba tirgū visvairāk trūkst kravas auto šoferu, pavāru un šuvēju

susana

Latvijas darba tirgū visvairāk trūkst kravas auto šoferu, pavāru un šūšanas speciālistu, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

“Valstī kopumā ir trīs pieprasītākās profesijas. Absolūta topa līderis ir kravas automobiļu vadītājs, pavārs un šūšanas speciālists. Šīs profesijas ir pieprasītas visos Latvijas reģionos un arī ekonomiskās attīstības centros,” stāstīja Kalvāne.

Viņa norādīja, ka ekonomiskās attīstības centros nākamās pieprasītākās profesijas ir apstrādes rūpniecības speciālisti, programmētāji, kuģu remonta speciālisti. Savukārt lauku reģionos vairāk vajadzīgi speciālisti kokapstrādes un lauksaimniecības jomās.

Kalvāne arī informēja, ka no 85 tūkstošiem bezdarbnieku, kas ir NVA reģistrā, ilgstošie bezdarbnieki ir 30%. “Tas nozīmē, ka vismaz trešdaļai bezdarbnieku viņu prasmes un kvalifikācija nav atbilstoša darba devēju pieprasījumam. Vēl vairāk – jāsaka, ka ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars darba meklētāju vidu atšķiras arī reģionāli. Rīgā tie ir 15% (..) Savukārt, piemēram, Latgalē ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars ir 50%,” atzīmēja NVA vadītāja, norādot, ka laukos būtiska problēma darba tirgū ir piedāvājuma neatbilstība pieprasījumam.

Jau vēstīts, ka Latvijā marta beigās bezdarba līmenis bija 9,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk, salīdzinot ar mēnesi iepriekš.

Zemākais bezdarba līmenis marta beigās reģistrēts Rīgas reģionā – 5,6%, bet augstākais Latgalē – 19,8%. Kurzemē bezdarba līmenis marta beigās bija 11,3%, Vidzemē – 10,2%, bet Zemgalē – 9,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kā valsts atbalstīs ģimenes 2017. gadā?Infografiks: 2017.gada valsts budžetā jauniekļautie demogrāfijas pasākumi INFOGRAFIKA ARĪ PIEVIENOTĀ FAILĀ
Draugiem Facebook Twitter Google+