×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
10. novembris, 2013
Drukāt

NVA ”Liepājas metalurga” strādniekiem iesaka meklēt darbu Lietuvā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) darbinieki grūtībās nonākušā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” darbu zaudējušajiem strādniekiem iesaka meklēt ne tikai ārpus Liepājas, bet arī Latvijas, piemēram, Lietuvas pilsētā Klaipēdā, 10.novembrī vēstīja LNT raidījums “Top 10”.

“Cilvēkam ir tiesības pārvietoties. Nu, protams, ka mēs gribam, lai šie cilvēki paliek šeit, par to jau nav runa. Bet, ja mēs runājam par to, ka Klaipēda ir tepat, tā ir pat tuvāk nekā Rīga, tad varbūt nav ne vainas, varbūt var jau pabraukāt,” skaidro NVA Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

NVA metalurgiem piedāvā mācīties arī lietuviešu valodu.

“Tur ir gan dāņu, gan krievu, gan angļu, vācu, franču, lietuviešu valodas kursi. Es tā saprotu, ka mūsu valsts jau tā ļoti zīmīgi mūs gatavo, ka mums būs jābrauc projām uz citu valsti strādāt, ka šeit Latvijā mums nav ko piedāvāt. Man teica, ka Klaipēdā esot atrast vieglāk darbu man kā celtņu operatoram,” stāsta “Liepājas metalurga” strādnieks Egons Kļava.

Patlaban darba attiecībās ar rūpnīcu joprojām ir gandrīz 2000 cilvēku. Savukārt no darba aizgājuši un jau bezdarbniekos iestājušies 200 cilvēki, no viņiem darbu atraduši tikai 20.

Ievērojams skaits pašreizējo metalurgu gan ir izlēmuši doties prom no valsts arī bez karjeras konsultantiem.

Kā ziņots, “Liepājas metalurgs” nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja “Liepājas metalurga” vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai “UniCredit” – 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

“Liepājas metalurga” tiesiskās aizsardzības procesa administrators Haralds Velmers 4.novembrī vērsies tiesā ar pieteikumu, lūdzot pasludināt “Liepājas metalurga” maksātnespējas procesu. Tiesa šo pieteikumu plānojusi skatīt 12.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai pameklē tie kuri šo priekšlikumu izdomāja, kauns vispār runāt, strādnieku muļķošana, lai nav jāmaksā bezdarbnieka pabalsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+