×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

NVA: Mobilitātes pabalsts nav attaisnojis uz to liktās cerības

LETALETA

Mobilitātes pabalstu līdz šim ir izmantojuši 100 cilvēki, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

 

“Mēs sākotnēji bijām plānojuši, ka pieprasījums pēc šī atbalsta būs lielāks,” atzina Kalvāne, pieļaujot, ka viens no iemesliem, kāpēc tas nebija tik liels, kā cerēts, varētu būt vēl arvien nepietiekams darbavietu skaits ārpus Rīgas, jo mobilitātes pabalsts netiek piedāvāts Rīgā.

Viņa teica, ka ir ziņas, ka mobilitātes darbības laikā ir pārtraukta dalība šajā projektā, ja cilvēks ir atradis citu darbu.

“Šis pabalsts tomēr ir iedrošinājis cilvēku sākt darba gaitas, un strādājot cilvēkam ir radusies iespēja atrast labāku vai piemērotāku darbu, tas ir pozitīvi vērtējams,” uzsvēra NVA vadītāja.

Jau vēstīts, ka mobilitātes programmai var pieteikties kopš 19.marta. Bez darba esošajiem cilvēkiem, kas atraduši darbu no deklarētās dzīvesvietas vismaz 20 kilometru attālā vietā, kompensē transporta tēriņus braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz darbavietu un atpakaļ vai dzīvokļa īres izdevumus.

Lai pretendētu uz mobilitātes pabalstu, darba devēja vakancei jābūt reģistrētai vismaz nedēļu NVA CV/Vakanču portālā vai NVA.

Paredzēts, ka atbalsta saņēmējs pirmajos četros darba mēnešos varēs saņemt kopā ne vairāk kā 280 latu.

Lai pieteiktos mobilitātes pabalstam, klientiem jāaizpilda anketa, kuru var iesniegt gan klātienē – jebkurā no 28 NVA filiālēm, gan pa pastu vai elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+