×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

NVA: pirmspensijas vecuma cilvēkiem nevajadzētu bīties pārkvalificēties

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kuri ilgstoši nespēj atrast darbu, nevajadzētu bīties pārkvalificēties, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Inese Kalvāne.

“Arī darbi un nodarbes ir vairāk vai mazāk atbilstoši noteiktām vecuma grupām. Tādēļ tas nav nekas neiespējams, ka kādas profesijas pārstāvis dzīves otrā pusē sāk strādāt pilnīgi citā jomā,” viņa teica.

Tāpat Kalvāne pauda viedokli, ka būtu jāizskaidro darba devējiem, ka vecākam darbiniekam ir arī savas priekšrocības.

Runājot par ilgstošā bezdarba problēmu Latvijā, Kalvāne informēja, ka šo jautājumu iecerēts izpētīt dziļāk. “Mums ir projekts “Kompleksā atbalsta programma”, kura ietvaros Labklājības ministrija, Pasaules Banka un NVA ir noslēgušas līgumu par speciālu pētījumu veikšanu. Rezultātus mēs arī ņemsim par pamatu atbalsta programmu modificēšanai, lai pēc būtības piedāvātu jaunus risinājumus. Es ticu, ka mēs nāksim klajā ar jauniem risinājumiem ilgstošā bezdarba mazināšanai. Savukārt līdz tam mēs lietosim esošos pasākumus – atbalsta programmas, pārkvalifikāciju un citus NVA pasākumus,” viņa pastāstīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+