×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

NVA reģistrējas pirmie no “KVV Liepājas metalurga” atlaistie darbinieki (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Foto: LETA

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Liepājas filiālē pirmdien reģistrējušies astoņi no darba metālapstrādes uzņēmumā “KVV Liepājas metalurgs” atbrīvotie darbinieki, aģentūrai BNS pastāstīja Liepājas filiāles vadītāja Dace Baumane.

Pēc viņas teiktā, saņemta informācija, ka no kompānijas tiek atbrīvoti 130 darbinieki.

Savukārt “KVV Liepājas metalurga” pārstāve Inese Ozoliņa aģentūrai BNS sacīja, ka patlaban kopējo no darba atbrīvojamo cilvēku skaitu nevar komentēt, un piebilda, ka otrdien, 26.maijā, ir plānota uzņēmuma vadības ierašanās Latvijā, pēc kuras varētu būt zināma plašāka informācija par kompānijas tālāko stratēģiju un risinājumiem.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “KVV Liepājas metalurgs” 19. maijā paziņoja, ka ir spiests samazināt ražošanas jaudas un atlaist daļu jauno darbinieku, jo produkcijas pašizmaksas nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju citur pasaulē. “Diemžēl esam spiesti pārskatīt savus optimistisko plānus attiecībā uz tēraudkausēšanas cehu, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos. Esam spiesti atzīt, ka galvenais iemesls ir augstais elektrības OIK (obligātās iepirkuma komponentes) īpatsvars no produkcijas pašizmaksas, kas pēc mūsu aprēķiniem veido aptuveni 12 miljonus eiro gadā, ja ražotne strādātu uz pilnu jaudu – 75 000 tonnām mēnesī,” sacīja kompānijas valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Cilvēku skaits, kas varētu zaudēt darbu uzņēmumā, gan nebija zināms, bet Ozoliņa iepriekš norādīja, ka tie varētu būt 15%.

Tāpat vēstīts, ka līdz maija vidum “KVV Liepājas metalurgs” bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā, kuras darbība atsākta marta sākumā. Savukārt līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 darbinieku.

Liepājā 6.martā notika svinīgais “KVV Liepājas metalurga” darbības atklāšanas pasākums.

Pērn 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai “KVV Group”. Ukrainas uzņēmums par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos desmit gadu laikā.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina 2013. gada 12. novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Artūrs Malta LZS un LLK priekšsēdētājs Atbildēt

  Bet darbinieki taču tika apmācīti džinsu šūšanā! Takā bezdarba nebūs!

  Liepājai liela pieredze uzņēmumu likvidācijā!

  Kāpēc darbinieki nevēlējas pārņemt uzņēmumu, atbilstoši likumam par kooperatīvajām sabiedrībām?

  Rūpnīcas vērtība bija nedaudz vairāk par 16 miljoniem latu. Nodibinot kopdarbības sabiedrību varētu izlaist pajas, kartas pajas vērtība bija paredzēta 1000 latu. Tas nozīmē, ka būtu pavisam nedaudz vairāk par 16 000 pajām.

  Lai rūpnīca strādātu kooperācijā ES ietvaros, mēs bijām panākuši vienošanos, ka papildus būtu jāpaplašina ražotne, Tas ir pildīt pasūtījumus. Tas nozīmē, ka rūpnīcā strādātu ap 3500 darbinieku.
  Gada laikā katrs darbinieks iegādātos pa 5 pajām un rūpnīca būtu Tautas uzņēmums. Atbistoši Darba kategorijām, vidēji strādājošo algai būtu ap 1000 latu mēnesī. Kāpēc gada laikā pie tādas algas nevarētu atļautie, lai pēc tam saņemtu dividendes.
  Tas ir tāpat, kā Ulmaņlaikā bija koppienotavas, spirta kopdedzinātavas, mašīnu un traktoru koplietošanas nomas stacijas u.t.t.

  Poļi bija gatavi slēgt pasūtījuma līgumu uz 100 miljoniem latu. No tā 25% veikt priekšapmaksu, tas ir iemaksāt kontā 25 miljonus darbības uzsākšanai.
  Uz LLK aicināto sapulci ieradās ap 40-60 darbinieku. Piedalīties kopuzņēmuma veidošanā pieteicēs tikai četri LM darbinieki. Pārejiem go lampočki!!!

  Nu ko, varbūt kādreiz pamodīsies tērauda lējēji, tikai žēl, ka jaunie saimnieki visu moderno tehnoloģiju izpostīs, tāpat kā izpostīja Gaļas kombinātu, Pina kombinātu, Cukurfabriku u.t.t.

  Kas būs nākošais? Vai Lauma???

Draugiem Facebook Twitter Google+