Ekonomika
Latvijā

NVA: “Ventspils zivju konservu kombināts” kopumā atlaidis 370 darbiniekus0

Zivju pārstrādes uzņēmums “Ventspils zivju konservu kombināts” kopuma atlaidis 370 darbiniekus, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles vadītāja Benita Saļņikova.

Viņa norādīja, ka “labā ziņa ir tā, ka ir atlaisti mazāk darbinieku nekā sākotnēji uzņēmums paziņoja, turklāt pastāv cerība, ka uzņēmuma ar laiku atjaunos darbu pilnā apmērā”.

NVA Ventspils filiāle kopš pagājušā gada beigām strādā pastiprinātā režīmā. “Arī janvārī turpinājās šo atlaisto darbinieku registrācija, bet jau daudz lēnākā tempā – dienā viena vai divas personas,” teica Saļņikova.

Viņa informēja, ka bezdarbnieku statusu līdz šim ir ieguvusi 301 persona. “Labā ziņa ir tā, ka kopš 12.janvāra vienu vai vairākas dienas uzņēmuma darbībā tiek piesaistīti papildus darbinieki un vidēji 64 bezdarbniekiem ir iespēja strādāt,” teica NVA filiāles vadītāja, gan norādot, ka pašlaik informācijas, ka “Ventspils zivju konservu kombināts” varētu atjaunot darbību pilnā apjomā, neesot. “Taču cilvēkiem ir cerība, ka viņi atgriezīsies darbā uzņēmumā,” piebilda filiāles vadītāja.

Pēc viņas teiktā, Ventspilī ir 31 brīva darba vieta, tostarp darba vietas ir arī citos ar zivju apstrādes jomu saistītos uzņēmumos, kā arī ir iespēja meklēt darbu Tukumā vai Rīgā. “Domāju, ka pašlaik darbinieki īpaši darba meklēšanā neiesaistās, jo visiem ir cerība atgriezties,” teica Saļņikova.

Jau vēstīts, ka līdz decembra beigām bezdarbnieka statusam bija reģistrējušies mazāk nekā 300 “Ventspils zivju konservu kombināts” darbinieku.

Tāpat vēstīts, ka “Ventspils zivju konservu kombināts” Krievijas rubļa vērtības krituma dēļ uz laiku plānoja atlaist visus aptuveni 450 ražošanas ceha darbiniekus.

Saistītie raksti

“Ventspils zivju konservu kombināts” pagājušajā gadā strādāja ar 13,28 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 23% vairāk nekā 2012.gadā, un uzņēmuma peļņa saruka četras reizes – līdz 437 tūkstošiem eiro.

“Ventspils zivju konservu kombināts” ir dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,54 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir “AB Holding” (45,74%). Uzņēmums ir akciju sabiedrība, tādēļ tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

LA.lv