×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

NVO: “Islāma valsts” Palmirā un apkārtnē ar nāvi sodījusi vismaz 217 cilvēkus

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Attēlā Sīrijas senā pilsēta Palmira.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” pēdējās deviņās dienās ir sodījis ar nāvi vismaz 217 cilvēkus, tostarp civiliedzīvotājus, senajā Sīrijas pilsētā Palmirā un tās apkārtnē, svētdienas vakarā paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija (NVO) “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

NVO paziņoja, ka ir dokumentējusi 67 civiliedzīvotāju, tai skaitā 14 bērnu un 12 sieviešu, un 150 Sīrijas režīma spēku pārstāvju sodīšanas ar nāvi, ko kopš 16.maija izdarījuši “Islāma valsts” džihādisti.

Nāvessodi tika izpildīti pat veselām ģimenēm, tostarp vecākiem un viņu bērniem, sacīja “Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas” direktors Rami Abdelrahmans. Daļa šo nāvessodu tika izpildīti nošaujot, bet citi – ar nažiem vai nogriežot galvu.

Dažas stundas pirms šī “Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas” paziņojuma Sīrijas valsts televīzija vēstīja, ka “Islāma valsts” Palmirā nogalinājusi ap 400 civiliedzīvotāju, lielākoties sievietes un bērnus.

Jau ziņots, ka “Islāma valsts” no ceturtdienas pilnībā kontrolē Palmiru. Tas notika pēc tam, kad Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības spēki atstāja pozīcijas Palmirā un pilsētas apkārtnē.

ANO, atsaucoties uz “ticamiem avotiem”, apgalvoja, ka Sīrijas spēki Palmirā pirms pilsētas krišanas nav ļāvuši civiliedzīvotājiem to atstāt. ANO arī paziņoja, ka ir “dziļi nobažījusies” par Palmirā palikušo civiliedzīvotāju likteni.

Palmiras ieņemšana arī rada iznīcības draudus tās slavenajām drupām, tostarp kapenēm un kolonādēm rotātajām ielām, kas ir ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) pasaules mantojuma sarakstā. “Islāma valsts” džihādisti ir kļuvuši bēdīgi slaveni ar arheoloģijas pieminekļu iznīcināšanu viņu ieņemtajā Irākas teritorijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+