×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

NVO pielīdzinās «ārvalstu aģentiem»

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas parlaments šonedēļ izskatīs likumprojektu, kas paredz nevalstiskās organizācijas, kuras saņem finansējumu no ārvalstīm, reģistrēt kā “ārvalstu aģentus”. Likumprojekts izstrādāts pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsūdzēja ASV Valsts departamentu par to opozīcijas aktīvistu finansēšanu, kas protestē pret viņa valdīšanu valstī.

Likumprojekts paredz, ka visas NVO Krievijā, kas tiek finansētas no ārvalstīm un iesaistās politikā vai darbojas ārvalstu vai citu starptautisko finansētāju interesēs, būs jāreģistrē kā “ārvalstu aģenti” un varas iestādes veiks daudz detalizētākas šo organizāciju darbības pārbaudes. “Vienotā Krievija” paskaidroja, ka izstrādātā likumprojekta mērķis ir atturēt ārvalstu finansētu nevalstisko organizāciju ietekmi Krievijas iekšpolitikā un tādējādi valsts likumi tiek pielīdzināti ASV spēkā esošajiem likumiem šajā jautājumā, jo “acīmredzams, ka mūsu likumos ir robi”.

Viens no likumprojekta autoriem Aleksandrs Sidjakins arī bija viens no autoriem, kurš izstrādāja pagājušajā mēnesī pieņemto likumprojektu, kas nosaka lielākas soda naudas likumu pārkāpušajiem opozīcijas aktīvistiem. Pirms parlamenta apakšpalātas Valsts domes vēlēšanām pērn decembrī Putins, kas tolaik bija valsts premjerministrs, nosodīja Rietumu mēģinājumus “ietekmēt vēlēšanu kampaņas gaitu”, izmantojot Krievijas NVO, norādot, ka “tā ir vējā izsviesta nauda”. Viņa kritika tika uztverta kā galvenokārt vērsta pret Maskavā esošo organizāciju “Golos” (“Balss”), kas finansējumu saņem no ārvalstīm un uzrauga vēlēšanu kampaņu un balsojumu norisi. “Golos” vairākkārt norādīja uz dažādiem pārkāpumiem decembrī notikušajās Valsts domes vēlēšanās un martā notikušajās prezidenta vēlēšanās, kurās uzvarēja Putins.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+