×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. novembris, 2012
Drukāt

NVO: Sīrijas nemiernieki pirmoreiz ieņem naftas atradni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sīrijas nemiernieki svētdien, 4.novembrī, pirmoreiz ieņēma vienu no šīs valsts naftas atradnēm, paziņoja Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija (NVO) “Sīrijas Cilvēktiesību observatorija”.

“Nemiernieki “Džaafara Taijara brigādē” pārņēma kontroli pār Vardas naftas atradni uz austrumiem no Majadinas pilsētas pēc vairākas dienas ilga aplenkuma,” teikts NVO paziņojumā.

“Šī ir pirmā reize, kad nemiernieki pārņēmuši kontroli pār naftas atradni,” telefonsarunā ar ziņu aģentūru AFP sacīja “Sīrijas Cilvēktiesību observatorijas” direktors Rami Abdelrahmans.

Kauja par Vardas atradni Deirezoras provincē sākās svētdienas rītā un ilga vairākas stundas. Atradni apsargāja 40 karavīri, kas šajā kaujā ir nogalināti, ievainoti vai sagūstīti, piebilda Abdelrahmans.

Nemiernieki arī ieguva vienu tanku, vairākas bruņumašīnas un munīciju.

Deirezoras provincē, kas robežojas ar Irāku, atrodas lielākie energoresursu krājumi Sīrijā. Vardas atradne ir viena no svarīgākajām šajā provincē.

ASV un Eiropas Savienība (ES) pērn augustā un septembrī noteica Sīrijas naftas un naftas produktu importa aizliegumu, lai izdarītu spiedienu uz Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu tā brutālās cīņas pret nemierniekiem dēļ. Sīrijas naftas eksporta apjoms samazinājās no 13,5 tūkstošiem tonnu 2011.gada pēdējā ceturksnī līdz 7,5 tūkstošiem tonnu 2012.gada pirmajā ceturksnī.

Pirms šī aizlieguma noteikšanas ES bija pirkusi 95% Sīrijas eksportētās naftas, nodrošinot trešo lielāko šīs valsts ienākumu avotu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+