Kultūra
Literatūra

O. Vācieša prēmiju saņēmusi Anna Auziņa 16


Anna Auziņa
Anna Auziņa
Foto – Edijs Pālens/LETA

Sagaidot izcilā dzejnieka Ojāra Vācieša 84. gadskārtu, Carnikavā pasniegta viņa vārdā nosauktā literārā prēmija. No desmit izdevniecību iesūtītajiem dzejoļu krājumiem par labāko žūrija šoreiz atzinusi Annas Auziņas dzejoļu krājumu “Annas pūra govs”, ziņo sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, atsaucoties uz “TV Spektrs”.

“Īstenībā man šogad pirmoreiz pa ilgiem gadiem tā Ojāra Vācieša stīga tā kā ieskanējās. Man jāatzīst, ka, lasot Jāņa Tomaša dzeju, man tā ieskanējās,” atklāja O. Vācieša muzeja vadītāja, žūrijas komisijas locekle Ieva Ķīse.

Žūrijas viedoklis gan nebija vienprātīgs, un Jāņa Tomaša krājums “Melnie darba cimdi”, kas pagājušajā gadā ieguva Soduma balvu, šoreiz saņēma veicināšanas balvu.

Veicināšanas balvu ieguva arī Andris Ogriņš par krājumu “Debesu punkti”, bet literāro prēmiju tūkstoš eiro apmērā saņēma Annas Auziņas dzejoļu krājums “Annas pūra govs'”.

“Es pati teiktu, ka tur galvenais ir cilvēka attiecības ar dievu, bet es zinu, ka ne visiem tas tā šķiet. Tur vienlaikus ir gan pavisam tradicionālas lietas, gan pavisam netradicionālas,” stāstīja Anna Auziņa.

Annai Auziņai šis ir ceturtais dzejoļu krājums, un šī ir jau otrā reize laureāta godā.

Sagaidot Ojāra Vācieša 84. gadskārtu, Ozolaines tautas namā tika atklāta arī Vācieša memoriālā muzeja veidotā izstāde “Dzejas dižkoki”, kas veltīta divu izcilu latviešu dzejnieku Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa kopīgi noietajam ceļa posmam.

LA.lv