×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. novembris, 2012
Drukāt

Obama aicina Kongresu nekavējoties pagarināt nodokļu atvieglojumus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama sestdien aicināja Kongresu nekavējoties pagarināt nodokļu atvieglojumus vidusšķiras amerikāņiem, norādot, ka šis solis dos pārliecību 98% ģimeņu un 97% mazo uzņēmumu, kas veicinātu ātrāku ekonomikas izaugsmi.

“Tam piekrītam mēs visi,” iknedēļas uzrunā radio un internetā pavēstīja Obama. “Pat kad mēs runājam par plašāku deficīta samazināšanu, Kongresam tieši tagad ir jāpagarina nodokļu atvieglojumi. Tas ir solis, kas dos miljoniem ģimeņu un 97% mazo uzņēmumu mierīgu prātu, kas vedīs pie jaunām darbavietām un ātrākas izaugsmes.”

Piektdien Obama uzaicināja republikāņu un demokrātu līderus nākamajā nedēļā ierasties vizītē Baltajā namā apspriesties, kā izvairīties no tā dēvētajām fiskālajām klintīm – budžeta izdevumu samazināšanas un nodokļu palielināšanas, kas spēkā stāsies janvārī, ja Kongresam neizdosies vienoties par budžeta izdevumu samazināšanu.

Obama priekšvēlēšanu kampaņā solīja paaugstināt nodokļus ģimenēm, kas pelna vairāk par 250 000 dolāru gadā, lai varētu samazināt budžeta deficītu un finansēt izglītību un citus plānus ekonomikas izaugsmes veicināšanai un vidusšķiras dzīves uzlabošanai.

Taču Kongresā ievēlētie republikāņi iebilst pret jebkādu nodokļu palielināšanu.

Savā uzrunā Obama norādīja, ka nav gatavs kompromisiem šajā jautājumā.

“Tas bija vēlēšanu centrālais jautājums,” pavēstīja Obama. “Un otrdien mēs secinājām, ka vairums amerikāņu piekrīt manai pieejai – tas ietver demokrātus, neatkarīgos un republikāņus. Tagad mums vajag, lai ieklausītos vairākums Kongresā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+