×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Obama aicina nebalsot par Romniju

obamaaa

ASV prezidents Baraks Obama sestdien, 5.maijā, rīkoja pirmos priekšvēlēšanu mītiņus pirms 6.novembrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām, kurās viņš kandidē no Demokrātu partijas, un aicināja tajās nebalsot par bijušo Masačūsetsas štata gubernatoru republikāni Mitu Romniju, lai nepasliktinātu valsts ekonomisko stāvokli.

Obama vispirms sarīkoja mītiņu Ohaio štata Kolumbusas pilsētā, bet pēc tam – Virdžīnijas štata Ričmondas pilsētā. Obama aicināja vēlētājus balsot par viņu, lai dotu iespēju atrisināt ASV ekonomikas problēmas, un uzsvēra, ka viņa sāncensis Romnijs neesot spējīgs atjaunot spēcīgu ASV ekonomiku.  

Obama nosauca Romniju par “patriotisku amerikāni”, kura politika tomēr nepalīdzētu vidusšķirai, jo Romnijs kā uzņēmējs esot apguvis “nepareizās mācības”. “Viņš ir vadījis lielu finanšu firmu un ir vadījis štatu, bet es uzskatu, ka viņš no šīs pieredzes ir guvis nepareizās mācības. Viņš patiesi uzskata, ka tad, ja tādi firmu vadītāji un turīgi investori kā viņš pelnīs naudu, tad arī pārējie no mums automātiski dzīvos labklājībā,” Obama sacīja mītiņā Kolumbusā.

Romnijs ir bieži minējis savu uzņēmējdarbības pieredzi kā priekšrocību, kas palīdzētu viņam radīt darbavietas un veicināt ekonomikas izaugsmi, un apgalvojis, ka Obama nav pietiekami centies izvest ASV ekonomiku no recesijas.  

Obama mītiņos Kolumbusā un Ričmondā sacīja, ka nav apmierināts ar ASV ekonomikas stāvokli, bet Romnijs to tikai pasliktinātu, samazinot nodokļus visturīgākajiem un balstoties uz kļūdaino uzskatu, ka lielāka peļņa noved pie labākas situācijas nodarbinātības jomā. “Šķiet, ka viņš nesaprot to, ka peļņas palielināšana ar jebkādiem līdzekļiem [..] ne vienmēr būtu labvēlīga vidusmēra amerikānim vai Amerikas ekonomikai. Citādi kāpēc viņš gribētu izšķiest triljoniem dolāru, samazinot nodokļus turīgākajiem amerikāņiem? Citādi kāpēc viņš ierosinātu samazināt nodokļus sev, palielinot tos 18 miljoniem strādājošo ģimeņu?” jautāja Obama.

“Es varu jums pateikt, ka nav vērts dot viņam [Romnijam] iespēju. Šīs ir nevis vienkārši kārtējās vēlēšanas, bet gan izšķirošs brīdis, kas noteiks mūsu vidusšķiras nākotni. Mēs esam pārvarējuši tik daudz grūtību, ka mums tagad nav tiesību griezties atpakaļ,” sacīja Obama.

Obama sacīja, ka Romnija politika atgrieztu ASV atpakaļ tajā laikmetā, ar kuru iesākās finanšu krīze un recesija. Viņš atzina, ka vēl ir daudz darāmā, lai likvidētu finanšu krīzes sekas.

“Šī krīze sākās vairāku gadu gaitā. Mūsu ekonomika vēl nav līdz galam nostiprinājusies. Mums visiem kopā ir jāpieliek pūles, lai pilnībā atkoptos pēc krīzes,” sacīja Obama.

Republikāņu partijas kandidāts 6.novembrī paredzētajām prezidenta vēlēšanām oficiāli tiks paziņots augusta beigās Republikāņu nacionālajā konventā. Vislabākās izredzes kļūt par šo kandidātu ir Romnijam, kurš guvis vislielāko atbalstu līdz šim notikušajās republikāņu priekšvēlēšanās un priekšvēlēšanu sapulcēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+