×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. maijs, 2016
Drukāt

Obama aicina Vjetnamu stiprināt cilvēktiesības

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Vizītes laikā Vjetnamā ASV prezidents Baraks Obama aicinājis šīs komunistiskās valsts valdību stiprināt cilvēktiesības, norādot, ka tas neapdraudēs valsts stabilitāti.

Vjetnamas autoritārā vadība joprojām nežēlīgi apspriež protestus, iesloga disidentus un kontrolē medijus. Tā ir Obamas pirmā vizīte Vjetnamā un trešā amatā esoša ASV prezidenta vizīte šajā Dienvidaustrumāzijas valstī, kopš 1975. gadā beidzās Vjetnamas karš. Obama paziņoja, ka tiek atcelts aizliegums pārdot šai valstij ASV bruņojumu. Ķīna ir nosodījusi ASV bruņojuma embargo atcelšanu Vjetnamai, skaidrojot, ka tas ir vērsts pret Pekinu. Obama aicināja teritoriālos strīdus Dienvidķīnas jūrā risināt mierīgā ceļā. Vašingtona un Hanoja ir diplomātiski tuvinājušās, ņemot vērā abu kopīgās bažas par Ķīnas aktivitātēm Dienvidķīnas jūrā.

Ķīna uzskata, ka tai pienākas gandrīz visa Dienvid­ķīnas jūra, un tā ir izraisījusi satraukumu citās reģiona valstīs, veidojot mākslīgās salas un veicot būvniecības projektus šajās teritorijās, tostarp būvējot skrejceļus. Obama uzsvēra, ka “ASV arī turpmāk veiks lidojumus, kuģos un darbosies visur, kur to atļauj starptautiskās tiesības, un mēs atbalstīsim visu valstu tiesības darīt to pašu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+