×
Mobilā versija
Brīdinājums -3.2°C
Ģertrūde, Gerda
Sestdiena, 17. marts, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Obama aicinās nekavējoties reformēt imigrācijas sistēmu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama otrdien, 29.janvārī, dosies uz Nevadu, kur viņš grasās nākt klajā ar aicinājumu pēc iespējas ātrāk īstenot imigrācijas sistēmas reformu, kas ir viena no viņa galvenajām prioritātēm otrā prezidentūras termiņa laikā, teikts paziņojumā, kuru 25.janvārī izplatījis Baltais nams.

Jau piektdien, 25.janvārī, Obama tikās ar Latīņamerikas izcelsmes pārstāvju līderiem Kongresā, lai pārrunātu savas ieceres. Tikšanās laikā prezidents atkārtoti uzsvēra, ka imigrācijas sistēmas reformas ir “augstākā likumdošanas prioritāte”.

Obama arī norādījis, ka vairs nav nekāda attaisnojuma tālākai šī jautājuma novilcināšanai, vēsta Baltais nams.

Jau savā inaugurācijas runā Obama pirmdien aicināja uzlabot jaunu imigrantu uzņemšanas sistēmu. “Mūsu ceļš nav galā, kamēr mēs neatradīsim labāku veidu, kā uzņemt centīgos un cerību pilnos imigrantus, kuri joprojām Ameriku uzskata par iespēju zemi,” sacīja prezidents, stāvēdams uz Kapitolija kāpnēm. Viņš aicināja valstī nelegāli mītošos “jaunos studentus un inženierus (..) uzņemt darbaspēkā, nevis izraidīt no valsts”.

ASV imigrācijas politikas mainīšana ir vienīgais jautājums, kurā kopš novembrī notikušajām vēlēšanām izdevies panākt zināmu kompromisu starp abām partijām.

Latīņamerikas izcelsmes pilsoņi novembrī lielā skaitā balsoja par Obama, demonstrējot savu pieaugošo politisko ietekmi vairākos izšķirošajos štatos, un kopš tā laika virkne republikāņu līderu un pazīstami konservatīvie komentētāji ir publiski pieslējušies aicinājumiem veikt reformas.

Tajā pašā laikā iepriekšējais Obamas mēģinājums grozīt imigrācijas politiku 2010.gadā Kongresā cieta neveiksmi, pateicoties republikāņu pretestībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+