Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Obama apstiprina sankcijas cīņai pret kibernoziedzniekiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama trešdien apstiprināja ekonomisko sankciju noteikšanu pašmāju un ārvalstu hakeriem, ļaujot valdībai bloķēt to personu aktīvus, kas ir iesaistītas kiberuzbrukumos mērķiem ASV.

“Kiberdraudi ir viens no nopietnākajiem ekonomiskajiem un nacionālās drošības izaicinājumiem ASV, un mana administrācija īsteno vispārēju stratēģiju, lai tos konfrontētu,” izdodot rīkojumu, norādīja Obama.

Atbilstoši šim rīkojumam ASV Finanšu ministrija varēs iesaldēt un bloķēt aktīvus indivīdiem, kuri ir iesaistīti uzbrukumos “kritiski svarīgiem” ASV datortīkliem, piemēram, banku sistēmu un elektrības uzņēmumu datortīkliem vai arī kredītkaršu informācijas un citu datu zādzībā.

“Kiberiebrukumi un uzbrukumi, no kuriem daudzi tiek izvērsti no ārzemēm, vēršas pret mūsu uzņēmumiem, to rezultātā tiek zagti tirdzniecības noslēpumi, un amerikāņi zaudē darbvietas. Irāņu hakeri ir vērsušies pret amerikāņu bankām,” Obama norādīja bloga ierakstā, kuru izplatījis Baltais nams.

“Ziemeļkorejas kiberuzbrukums uzņēmumam “Sony Pictures” iznīcināja datus un padarīja darba nespējīgus tūkstošiem datoru. Citu nesenu datu drošības pārkāpumu dēļ, kas nonākuši avīžu virsrakstos, privātie dati, arī kredītkaršu un medicīniskā informācija, apdraudēti vairāk nekā 100 miljoniem amerikāņu,” skaidroja prezidents.

Obama solīja, ka “liks lietā sava biroja un šīs administrācijas pilnvaras, ieskaitot diplomātisko līdzdalību, tirdzniecības politikas instrumentus un likumsargu mehānismus, lai stātos pretī draudiem, ko rada ļaunprātīgie kiberjomas spēlētāji”.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+