×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Obama apstiprina sankcijas cīņai pret kibernoziedzniekiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama trešdien apstiprināja ekonomisko sankciju noteikšanu pašmāju un ārvalstu hakeriem, ļaujot valdībai bloķēt to personu aktīvus, kas ir iesaistītas kiberuzbrukumos mērķiem ASV.

“Kiberdraudi ir viens no nopietnākajiem ekonomiskajiem un nacionālās drošības izaicinājumiem ASV, un mana administrācija īsteno vispārēju stratēģiju, lai tos konfrontētu,” izdodot rīkojumu, norādīja Obama.

Atbilstoši šim rīkojumam ASV Finanšu ministrija varēs iesaldēt un bloķēt aktīvus indivīdiem, kuri ir iesaistīti uzbrukumos “kritiski svarīgiem” ASV datortīkliem, piemēram, banku sistēmu un elektrības uzņēmumu datortīkliem vai arī kredītkaršu informācijas un citu datu zādzībā.

“Kiberiebrukumi un uzbrukumi, no kuriem daudzi tiek izvērsti no ārzemēm, vēršas pret mūsu uzņēmumiem, to rezultātā tiek zagti tirdzniecības noslēpumi, un amerikāņi zaudē darbvietas. Irāņu hakeri ir vērsušies pret amerikāņu bankām,” Obama norādīja bloga ierakstā, kuru izplatījis Baltais nams.

“Ziemeļkorejas kiberuzbrukums uzņēmumam “Sony Pictures” iznīcināja datus un padarīja darba nespējīgus tūkstošiem datoru. Citu nesenu datu drošības pārkāpumu dēļ, kas nonākuši avīžu virsrakstos, privātie dati, arī kredītkaršu un medicīniskā informācija, apdraudēti vairāk nekā 100 miljoniem amerikāņu,” skaidroja prezidents.

Obama solīja, ka “liks lietā sava biroja un šīs administrācijas pilnvaras, ieskaitot diplomātisko līdzdalību, tirdzniecības politikas instrumentus un likumsargu mehānismus, lai stātos pretī draudiem, ko rada ļaunprātīgie kiberjomas spēlētāji”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+