Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Obama apstiprina sankcijas cīņai pret kibernoziedzniekiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama trešdien apstiprināja ekonomisko sankciju noteikšanu pašmāju un ārvalstu hakeriem, ļaujot valdībai bloķēt to personu aktīvus, kas ir iesaistītas kiberuzbrukumos mērķiem ASV.

“Kiberdraudi ir viens no nopietnākajiem ekonomiskajiem un nacionālās drošības izaicinājumiem ASV, un mana administrācija īsteno vispārēju stratēģiju, lai tos konfrontētu,” izdodot rīkojumu, norādīja Obama.

Atbilstoši šim rīkojumam ASV Finanšu ministrija varēs iesaldēt un bloķēt aktīvus indivīdiem, kuri ir iesaistīti uzbrukumos “kritiski svarīgiem” ASV datortīkliem, piemēram, banku sistēmu un elektrības uzņēmumu datortīkliem vai arī kredītkaršu informācijas un citu datu zādzībā.

“Kiberiebrukumi un uzbrukumi, no kuriem daudzi tiek izvērsti no ārzemēm, vēršas pret mūsu uzņēmumiem, to rezultātā tiek zagti tirdzniecības noslēpumi, un amerikāņi zaudē darbvietas. Irāņu hakeri ir vērsušies pret amerikāņu bankām,” Obama norādīja bloga ierakstā, kuru izplatījis Baltais nams.

“Ziemeļkorejas kiberuzbrukums uzņēmumam “Sony Pictures” iznīcināja datus un padarīja darba nespējīgus tūkstošiem datoru. Citu nesenu datu drošības pārkāpumu dēļ, kas nonākuši avīžu virsrakstos, privātie dati, arī kredītkaršu un medicīniskā informācija, apdraudēti vairāk nekā 100 miljoniem amerikāņu,” skaidroja prezidents.

Obama solīja, ka “liks lietā sava biroja un šīs administrācijas pilnvaras, ieskaitot diplomātisko līdzdalību, tirdzniecības politikas instrumentus un likumsargu mehānismus, lai stātos pretī draudiem, ko rada ļaunprātīgie kiberjomas spēlētāji”.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+