×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. marts, 2012
Drukāt

Obama apsveic Putinu ar ievēlēšanu prezidenta amatā

putins11

ASV prezidents Baraks Obama telefonsarunā apsveicis Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu (attēlā) ar uzvaru 4.martā notikušajās valsts prezidenta vēlēšanās, kā arī abi politiķi pārrunājuši jautājumus, kas saistīti ar Irānu, Sīriju un pretraķešu aizsardzību, informēja Baltais nams.

“Prezidents Obama un jaunievēlētais prezidents Putins vienojās, ka nākamo gadu laikā ir jāveido veiksmīga attiecību “pārstartēšana”,” norādīja Baltais nams, piebilstot, ka Obama un Putins vienojušies “turpināt centienus, lai atrastu kopsaucējus un pārvarētu šķēršļus uz labākām attiecībām”.

Abu valstu līderi vienojās par sadarbību jautājumos par Irānu un uzaicinājumu Krievijai pievienoties Pasaules tirdzniecības organizācijai, kā arī panāca vienošanos par sarunu turpināšanu jautājumos, kur viņu valstu viedokļi atšķiras, piemēram, Sīrijas krīzes risināšana un pretraķešu aizsardzība.

Baltā nama paziņojumā nekas nav minēts par to, vai abi prezidenti runāja arī par ASV iepriekš paustajām bažām par apstākļiem, kādos Putins tika ievēlēts prezidenta amatā un izteiktajām šaubām par vēlēšanu godīgumu.

Obama par vienu no savām  prezidentūras prioritātēm izvirzīja attiecību ar Krieviju pārstartēšanas politikas īstenošanu.

Obama sarunā ar Putinu klāstījis, ka viņam izveidojušās labas darba attiecības ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu, kas ir vainagojušās ar kodolieroču samazināšanas līgumu un veiksmīgām sarunām par Krievijas iestāju Pasaules tirdzniecības organizācijā, abu valstu sadarbību Afganistānā un Irānas jautājuma risināšanā.

Putins pirms vēlēšanām norādīja, ka Obamas attiecību ar Krieviju pārstartēšanas politika “praktiski neko nav devusi”, lai risinātu pretraķešu aizsardzības jautājumus, taču Putins uzteica Obamu par to, ka ASV prezidentam esot “pilnīgi patiesi” centieni uzlabot attiecības ar Krieviju.

Krievijas  Centrālā   vēlēšanu  komisija (CVK) trešdien paziņoja 4.martā notikušo prezidenta vēlēšanu oficiālos rezultātus, saskaņā ar kuriem premjerministrs Vladimirs Putins ieguvis 63,6% balsu. Krievijas prezidents tika ievēlēts uz sešu gadu termiņu. Jaunā prezidenta inaugurācija notiks 7.maijā.

Obama 18. un 19.maijā rīkos Lielā astoņnieka (G8) valstu samitu ASV prezidentu lauku rezidencē Kempdeividā Mērilendas štatā, uz kuru telefonsarunā ielūdzis arī Putinu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+