×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Obama: ASV neļaus izveidot kalifātu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka varētu pastiprināt triecienus islāma kaujiniekiem Irākā, taču vispirms irākiešu politiskajiem līderiem jārod iespējas savstarpējai sadarbībai, vēsta laikraksts “New York Times”.

Piektdien, 8.augustā, sniegtajā intervijā Obama arī izteicis nožēlu, ka Lībijai nav sniegta pietiekami liela palīdzība, paudis skepsi pret iespējām panākt mieru Tuvajos Austrumos un satraukumu par Krievijas iebrukuma draudiem Ukrainā, kā arī izteicis neapmierinātību ar Ķīnas vilcināšanos sniegt palīdzību situācijas normalizēšanā pasaulē.

Kā ziņots, ceturtdien Obama sankcionēja gaisa triecienus pret islāmistu teroristisko grupējumu “Islāma valsts”, kas sagrābis savā kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā.

Taču sarunā ar “New York Times” komentētāju Tomasu Frīdmenu Baltā nama saimnieks izteicies, ka Savienotās Valstis varētu sniegt vēl plašāku palīdzību Irākai, lai sakautu islāmistu kaujiniekus.

“Mēs neļausim viņiem izveidot kalifātu Sīrijā un Irākā,” saskaņā ar laikraksta tīmekļa vietnē publicētajiem intervijas fragmentiem sacījis Obama. “Taču mēs to varam darīt tikai tad, ja zinām, ka mums uz vietas ir partneri, kas ir spējīgi aizpildīt tukšo vietu.”

Vienlaikus prezidents izteicis atzinību Irākas autonomā kurdu reģiona amatpersonām, kuras ir rīcībspējīgas un “iecietīgas pret citām sektām un reliģijām”.

Baltā nama saimnieks intervijā izteicies, ka reizēm vēloties, lai ASV līdzinātos Ķīnai – lielvarai, no kuras neviens negaida iejaukšanos pasaules problēmu risināšanā.

Obama izteicies, ka Pekina jau trīs desmitgades starptautiskajās attiecībās dzīvo uz citu rēķinu un ka ķīniešiem tas joprojām veiksmīgi izdodoties.

Intervijā ASV prezidents arī atzinis, ka šaubās, vai Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass varētu nonākt līdz ilgtermiņa miera līgumam.

Vienlaikus Obama paudis neticību, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu piekāpties un pārtraukt sniegt atbalstu Ukrainas austrumos esošajām krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bruņotajām bandām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+