×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2016
Drukāt

Obama atzīst Lībiju par savas prezidentūras lielāko kļūdu (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama atzinis, ka plāna trūkums Lībijai pēc diktatora Muamara Kadafi krišanas bijis viņa prezidentūras lielākā kļūda.

Atskatoties uz savas prezidentūras laikā paveikto, Obama intervijā telekanālam “Fox News” sacīja, ka viņa lielākā kļūda laikam bijusi “neplānošana dienai pēc tā”, tomēr viņš vienlaikus izteicās, ka iejaukšanās Lībijas notikumos, viņaprāt, bijusi “pareiza rīcība”.

Obama pagājušajā mēnesī kritizēja Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu un bijušo Francijas prezidentu Nikolā Sarkozī par bombardēšanas kampaņu Lībijā.

Intervijā žurnālam “The Atlantic” Obama sacīja, ka NATO vadītās militārās intervences laikā Lībijā 2011.gadā Kamerons zaudējis uzmanību un Sarkozī vēlējies pacelt savas valsts prestižu.

Pēc Kadafi krišanas Lībijā sākās haoss, konkurējošiem kaujinieku grupējumiem cīnoties par varu, kamēr valstī savas pozīcijas palēnām nostiprināja teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Obama intervijā “Fox News” arī atskatījās uz labākajiem mirkļiem savas prezidentūras laikā, par savu lielāko sasniegumu uzskatot “ekonomikas izglābšanu no lielās depresijas”.

Taujāts par labāko dienu Baltajā namā, Obama sacīja, ka tā bijusi diena, kad pieņemta veselības aprūpes reforma.

Savukārt par sliktāko prezidents atdzina dienu 2012.gada decembrī, kad viņam nācās doties uz Ņūtaunu, Konektikutas štatā, kur tobrīd 20 gadus vecais Ādams Lanca pamatskolā nošāva 20 bērnus un sešus pieaugušos.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. spricējošais runcis Atbildēt

    Nav jau būtiskākais apstāklis,tas,ka Irāku un Lībiju bombardēja,bet gan tas,kāpēc šajās valstīs ir tik savstarpēji naidīgi grupējumi,ka valsts var pastāvēt tikai asiņainas despotijas apstākļos.Vainīgi ir briti un franči un dalēji osmaņi,kuri pēc ww1 ārkārtīgi pavirši uz kartes iezīmēja valstu robežas(varbūt ar nodomu),kas nesakrita ar etniskajām robežām.

    • Tādiem vienmēr pie vainas ir citi. Tai skaitā arī Krievija. Mūžīgi kāds neļauj viņiem normāli attīstīties. Bet patiesībā pie vainas ir uzpērkāmie vadoņi, kuriem nerūp savas tautas un pat valsts intereses. Dabīgi ka Briti un Franči to labi izmantojuši iegūstot koncesijas. Tie laiki jau prom bet uzpērkami vadoņi palikuši.

  2. Ja īsāk – Sarkozi gribēja savus naudas papīrus padarit pelnos , ko gribēja Kamerons no UK nezinu un ko Obama arī – laikam kompānijas dēļ… Sarkozi vairs nav prezidents un nu abiem palikušajiem ir palikusi sagrautā Lībija – un tas viss iedomu dēļ…

Draugiem Facebook Twitter Google+