×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Obama: Eiropa nevērsās pret krīzi apņēmīgi

asv_eiropa

Kā paziņojis ASV prezidents Baraks Obama, Eiropa joprojām cīnās ar finanšu krīzi tāpēc, ka nesekoja ASV paraugam censties stimulēt ekonomiku.

 

Obama priekšvēlēšanu kampaņas ziedojumu vākšanas pasākumā Sietlā atzina, ka ASV ekonomika saskaras ar grūtībām, taču tā ir daudz labākā stāvoklī nekā Eiropā, kur dažas valstis ieslīgušas lejupslīdē. “Eiropa joprojām ir sarežģītā stāvoklī daļēji tāpēc, ka tā nespēra dažus no izšķirošajiem soļiem, kurus mēs spērām šīs recesijas sākumā,” sacīja Obama.

Lai arī ASV ekonomika piedzīvo izaugsmi, Obamas izredzes atkārtoti tikt ievēlētam prezidenta amatā vēlēšanās novembrī apdraud fakts, ka valstī ir augsts bezdarba līmenis – 8,1 procents, un daudzas amerikāņu ģimenes joprojām uz sevis neizjūt ekonomikas atlabšanu. Drīz pēc stāšanās amatā Obama caur Kongresu izvirzīja 800 miljardus dolāru lielu ekonomikas stimulēšanas plānu, ko republikāņi dēvē par naudas izšķērdēšanu, savukārt demokrāti uzsver, ka tas izglāba četrus miljonus darbavietu un neļāva ekonomikai ieslīdēt jaunā Lielajā depresijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+