×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Obama ierosina miljardu dolāru vērtu drošības plānu Austrumeiropai (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

 ASV prezidents Baraks Obama otrdien paziņoja par iniciatīvu līdz viena miljarda dolāru (735 miljonu eiro) vērtībā, lai finansētu papildu ASV sauszemes, gaisa un jūras spēku izvietošanu “jaunajos sabiedrotajos” Austrumeiropā.

“Eiropas apliecinājuma iniciatīva” vēl ir jāapstiprina Kongresam un tā arī palielinās NATO neietilpstošo valstu, tādu kā Ukrainas, Gruzijas un Moldovas, spējas strādāt ar ASV un aliansi un būvēt pašām savu aizsardzību, paziņoja Baltais nams.

Ja Obamas plāns tiks apstiprināts, tas būs līdz šim konkrētākais ASV prezidenta mēģinājums apliecināt atbalstu sabiedrotajiem Austrumeiropā un signāls Krievijai, ka tās rīcība Ukrainā saskarsies ar ASV atbildi.

Iniciatīva paredz palielināt manevrus, apmācības un gaisa un sauszemes spēku rotāciju, kas no ASV nosūtīti uz Eiropu.

Tas ietvers ASV plānotāju grupu nosūtīšanu uz Austrumeiropas valstīm, ekipējuma izvietošanu un infrastruktūras uzlabošanu, kas varētu tikt izmantota ātrai NATO spēku izvietošanai.

Kā norādīts Baltā nama paziņojumā, plāns paredz palielinātu “ASV karaflotes piedalīšanos NATO jūras spēkos, ieskaitot pastāvīgāku izvietošanu Melnajā un Baltijas jūrā”.

Papildus ierosinātajam plānam Vašingtona pārskatīs savu spēku klātbūtni Eiropā, “ņemot vērā jaunos izaicinājumus kontinentam”.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Obamas miljards tāds nieks vien ir salīdzinot miljardiem ko ES valstis samaksājušas Putinam par gāzi un naftu.

Draugiem Facebook Twitter Google+