×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. novembris, 2012
Drukāt

Obama: Izraēlai ir tiesības reaģēt uz kaujinieku raķešu apšaudēm

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama svētdien, 18.novembrī, norādīja, ka Izraēlai ir tiesības rūpēties, lai tās teritorija netiktu apšaudīta ar raķetēm.

ASV prezidents svētdien vardarbības eskalācijā vainoja palestīniešu kaujiniekus.

Vienlaikus Obama norādīja, ka priekšroka dodama nevardarbīgam konflikta risinājumam.

“Izraēlai ir visas tiesības rūpēties, lai tās teritorija netiktu apšaudīta ar raķetēm. Ja to var paveikt bez militāro aktivitāšu pastiprināšanas Gazā, tad tādam risinājumam ir dodama priekšroka,” sacīja Obama.

Izraēlas uzsāktajā militārajā operācijā, kas ilgst jau piekto dienu, Gazas joslā nogalināti vairāk nekā 50 palestīnieši. Savukārt palestīniešu kaujinieku raidītās raķetes Izraēlā prasījušas trīs cilvēku dzīvības.

Izraēlas armijas paziņojumā teikts, ka visi naktī apšaudītie mērķi izlūkdienestu vairāku mēnešu darba laikā identificēti kā kaujinieku objekti.

Izraēlas armija plāno apšaudīt vēl simtiem mērķu Gazā, lai apturētu “Hamas” un citu grupējumu kaujinieku raķešu apšaudes pret Izraēlu.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu svētdien paziņoja, ka Izraēla ir gatava būtiski paplašināt militāro operāciju Gazas joslā.

“Armija ir gatava būtiski paplašināt operāciju. Karavīri ir gatavi jebkurai aktivitātei, kas var notikt,” pirms iknedēļas ministru kabineta tikšanās paziņoja Netanjahu.

Pēdējās dienās Izraēla mobilizējusi 92 000 rezervistus, kā arī pie Gazas robežas vērojama izraēliešu bruņutehnikas koncentrēšanās, izraisot minējumus par iespējamu sauszemes operāciju Gazas joslā.

Izraēlas armija Gazas joslu bombardē jau piekto dienu, vēršoties pret palestīniešu kaujiniekiem, kas turpina izšauta raķetes uz Izraēlu.

Svētdien Izraēlas pretgaisa aizsardzības sistēma virs Telavivas pārvēra divas palestīniešu kaujinieku izšautas raķetes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+