×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Obama: Kalifornijas apšaude varētu būt saistīta ar terorismu vai vardarbību darbavietā

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien norādījis, ka Kalifornijas apšaudes motīvi joprojām nav noskaidroti un runa varētu būt par terorismu vai vardarbību darbavietā.

“Mēs vēl nezinām, kādēļ šis briesmīgais notikums notika,” pēc tikšanās ar savu nacionālās drošības komandu sacīja Obama.

Jau vēstīts, ka apšaudē trešdien Sanbernardīno, ASV Kalifornijas pavalstī, tika nogalināti 14 cilvēki, bet vairāki guva ievainojumus.

Divus smagi bruņotos uzbrucējus – vīrieti un sievieti – policija pēc dramatiskas vajāšanas operācijas nošāva.

Izmeklēšanu veic ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), un Obama norādīja, ka būs nepieciešams laiks, lai atklātu visus šāvēju plānus un motīvus.

“Ir iespējams, ka tas bija saistīts ar terorismu, bet mēs nezinām. Ir arī iespējams, ka tas saistīts ar darbavietu,” viņš atzina.

Obama arī aicināja visus amerikāņus palīdzēt novērst ar ieročiem saistīto vardarbību un likumdevējus padarīt stingrāku ieroču iegūšanas procesu.

“Svarīgi, lai mēs visi, tostarp likumdevēji, redzētu, ko mēs spējam darīt, lai būtu droši, ka tad, kad cilvēki nolemj kādam kaitēt, mēs to viņiem apgrūtinām, jo šobrīd tas vienkārši ir pārāk viegli,” sacīja Obama.

Prezidents arī deva rīkojumu pie valdības ēkām, vēstniecībām un armijas iestādēm līdz pirmdienai nolaist karogus pusmastā, pieminot Sanbernardīno uzbrukuma upurus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+