×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Obama: Krievija klaji pārkāpj Ukrainas suverenitāti (7)

Foto: AFPFoto: AFP

Vakar NATO izplatīja DigitalGlobe uzņemtas fotogrāfijas, kas, tiek pieņemts, pierāda Krievijas militāro vienību kustību Krasnodonas apkārtnē Ukrainā.

Krievija klaji pārkāpj Ukrainas suverenitāti, teritoriālo integritāti un turpina uzbrukumu Ukrainā, ceturtdien sacīja ASV prezidents Baraks Obama.

“Krievija ir klaji un vairākkārt pārkāpusi Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, un jaunie attēli ar Krievijas bruņotajiem spēkiem Ukrainas teritorijā padara to redzamu visai pasaulei.”

“Šī patlaban notiekošā Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ Krievijai būs vienīgi jaunas izmaksas un sekas,” uzsvēra prezidents.

Obama sacīja, ka nule kā notikušā telefonsarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli abi līderi bijuši vienisprātis – “vardarbību iedrošina Krievija, separātisti tiek apmācīti Krievijā, viņus apbruņo Krievija. Viņus finansē Krievija.”

Vienlaikus viņš atzina, ka ASV “nespers militārus soļus, lai atrisinātu Ukrainas problēmu”.

Obama norādīja, ka Krievija par savām darbībām Ukrainā cietīs “vēl papildu izmaksas un konsekvences”, ziņo aģentūra BBC. Viņš apspriedīs krīzi ar Eiropas valstu vadītājiem NATO sammitā, kas nākamnedēļ gaidāms Lielbritānijā.

Kaut arī Ukraina nav NATO dalībvalsts, “daudzas valstis, kas atrodas tuvumā, ir. Un mēs mūsu [NATO līguma] 5.panta saistības uztveram ļoti nopietni”, uzsvēra Obama.

ASV stāv “plecu pie pleca” ar Kijevu un dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka viņiem ir vislabākās iespējas atrisināt šo, jāatzīst, ļoti sarežģīto situāciju,” sacīja Obama.

Krievijas karaspēka regulārās armijas daļas trešdien sagrābušas Novoazovskas pilsētu Ukrainas Azovas jūras piekrastē, iepriekš ziņoja Kijevas amatpersonas.

Krievijas karaspēka iebrukums Ukrainā ir noticis un tas turpinās vairākos virzienos, trešdien vakarā telekanāla “Espreso.TV” ēterā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra Arsēnija Avakova padomnieks Zorjans Škirjaks.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Kur ir 1997 ? gadā ASV ,Lielbritānijas sniegtās drošības garantijas apmaiņā pret Ukrainas atteikšanos no kodolarsenāla ? To veidolu redzam .Kopīga pasēdēšana ,pavaimanāšana bet ASV ieroči un nauda ni,ni…Sorry !

  2. Ak vīzas neatņems un tad vel brīnās par Lavrova datorspēlēm! Jārīkojas un nevis jāspriež ko darīt, ja krievu tanki būs jau Briselē ( pēc Putina runasvīra Žirinovska ).

  3. Lavrovs paziņoja, ka tās bildítes ir nokopētas no datorspēlēm.Viņi vnk ņirdz par visiem

  4. Nu nav izlemības nevienas rietumu valsts valdībai. Kad Putlers pievienos jaunkrievijai Slovākiju, tad būs par vēlu spert “soļus”. Sāksies masveida Eiropas kolonizācija un tad varēs muldēt – “redz’ kā sanāca”. Jaunais Hitlers ir jāaptur.

  5. Krievu fabulu sacerētājam Krilovam ir fabula kura beidzas ar vārdiem – a Vaska slušajet da jest. Tā ir šodienas Krievija. Runājiet , runājiet varenie no Rietumiem, bet mēs pa to laiku norīsim Ukrainu, un ko jūs mums padarīsiet? Vācija un Farancija jau tagad ēd no Maskavas rociņas, Ungārija sen jau aizmirsusi 1956. gadu un visi tie sluvāki un serbi tāpat atbalsta Maskavu. Tādus poļus un baltiešus jau nav vērts uzklausīt, jo tie tāpat ir slēpti fašisti un arī ASV un Lielbritānija tik pa gabalu var pakratīt pirkstiņu. Gan jau tiem krievu miljardieriem savi konti ir Nauru bankās un tur tām nekādas represijas nedraud. Bet tos kritušos un ievainotos noraks kādā purvmalā un ne gailis pakaļ nedziedās. Un krievam jau visviens – cilvēks jau nav vērtība ne pašu mājās ne pie kaimiņiem. Iepūtiet Putinam ja variet.

    • Apturēt jau nevar ,Kodolieroči ! Riskēt ar pārticību un smuku ancuku dēļ noplukušiem plikdīdām nau vērts ! Racionālāk ir vienoties ,i džonam i vasjam labi !

  6. Krievijai būs jaunas izmaksas, tā spriež Obama! Ne par cilvēku dzīvībām, bet par jaunām izmaksām
    runā prezidents! Rietumos valstu priekšgalā nav izlēmīgu cilvēku, jo MILITāRAIS PāRSVARS UN POTENCIāLS NATO valstīm pār Krieviju ir graujošs un tas diplomātiski, līdzīgi, kā Kubas krīzes gadījumā to darīja ASV, ir jāizmanto un jādod šai valstij saprast. Toties Putina taktika, izmantojot Rietumvalstu neizlēmību un vilcināšanos, izrādījusies pareiza – pieradināt pasauli pie karadarbības Ukrainā un tad darīt to, ko viņš nodomājis. Patreizējie pasaules varenie tikai spriež par jaunām sankcijām, bet ar agresoru lai Ukraina pati tiek galā. Ukraiņi to saprot un cīnās, cīnās par savu valsti un tās pastāvēšanu.Tomēr Krievijas sabiedrībā šī politiskā eiforija var drīzi pāriet, kad no Ukrainas sāks sūtīt simtiem zārku ar “uzvarētājiem”, atgriezīsies arī veselais saprāts un tad lomas var krasi mainīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+