×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Obama Luiziānā izsludina ārkārtas stāvokli

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama izsludināja ārkārtas stāvokli Luiziānā, kurai tuvojas tropiskā vētra “Īzaks”, kas turpina pieņemties spēkā un var pārtapt orkānā, apdraudot Ņūorleānu, kuru pirms septiņiem gadiem nopostīja viesuļvētra “Katrīna”.

Obama informēja Luiziānas gubernatoru Bobiju Džaindelu, ka lēmums pieņemts nolūkā darīt pieejamus federālos līdzekļus. Prezidents ticies arī ar atbildīgajām amatpersonām, tostarp ar Ārkārtas situāciju pārvaldes (FEMA) vadītāju Kreigu Fageitu. FEMA un citas valdības iestādes, arī Aizsardzības ministrija, jau sākušas nogādāt nepieciešamo inventāru un krājumus tuvāk apdraudētajām teritorijām.

Obamas rīkojums visu iespējamo glābšanas darbu koordināciju uzticējis FEMA un Iekšzemes drošības ministrijai, cerot, ka tādējādi būs iespējams izvairīties no apjukuma un haosa, kas 2005. gadā piemeklēja viņa priekšteča Džordža Buša administrāciju, kad Ņūorleānai pāri brāzās orkāns “Katrīna”, kas prasīja 1800 cilvēku dzīvības. ASV Nacionālais viesuļvētru centrs (NHC) brīdina, ka “Aizeks” kuru katru brīdi varētu kļūt par viesuļvētru. Vētra varētu izraisīt plūdus Meksikas līča ziemeļu piekrastē. NHC prognozē, ka vētras epicentrs Luiziānas piekrasti sasniegs otrdienas vakarā vai trešdienas rītā.

Ņūorleānā jau iepriekš izsludināts brīdinājums par gaidāmo viesuļvētru. Arī Alabamas gubernators Roberts Bentlijs licis veikt evakuāciju divos Meksikas līča piekrastē esošos apgabalos. Savukārt Luiziānas gubernatoru Džaindels mudinājis ļaudis gatavoties ļaunākajam. Meksikas līča piekrastes štatos izvietotas četras ārkārtas dienestu vienības. Misisipi pirmdien aktivizēti 1500 Nacionālās gvardes karavīri, bet Luiziānā izdots rīkojums 4100 karavīriem būt gatavībā, lai nepieciešamības gadījumā varētu iesaistīties glābšanas darbos. Luiziānā, Misisipi un Alabamā ārkārtas stāvoklis tika izsludināts svētdien.

NHC brīdina, ka “Īzaks” sev līdzi varētu atnest nokrišņus, kuru daudzums varētu sasniegt pat 45 centimetrus, savukārt Floridas vidienē un ziemeļrietumu daļā iespējami tornādo. Haiti vētrā “Īzaks” aizvadītajā nedēļas nogalē dzīvību zaudēja 19 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+