×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2013
Drukāt

Obama Mandelu slimnīcā neapmeklēs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama (attēlā) vizītes Dienvidāfrikas Republikā laikā neapmeklēs slimnīcā bijušo šīs valsts prezidentu Nelsonu Mandelu, lai netraucētu cīņas pret aparteīdu ikonas “mieru un labsajūtu”, 29.jūnijā paziņoja ASV amatpersona. Tomēr Obama ar sievu Mišelu tiksies ar Mandelas ģimeni, lai atbalstītu viņus šajā grūtajā laikā, piebilda amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

ASV prezidents Pretorijā ieradies, lai tiktos ar savu Dienvidāfrikas kolēģi Džeikobu Zumu.

“Prezidents un pirmā lēdija privāti tiksies ar Mandelas ģimenes locekļiem, lai sniegtu viņiem savas labās domas un lūgšanas šajā grūtajā laikā,” sacīja ASV amatpersona. “Nelsona Mandelas miera un labsajūtas vārdā, ievērojot viņa ģimenes vēlmes, slimnīcā viņi viņu neapmeklēs,” piebilda amatpersona.

Obama žurnālistiem 28.jūnijā sacīja, ka viņam nevajag nofotografēties ar Mandelu, ar ko 2005.gadā tikās Vašingtonā.

ASV prezidenta palīgi iepriekš norādīja, ka lēmums par Obamas vizīti slimnīcā pie Mandelas tiks pieņemts atbilstoši apstākļiem.

Gadiem ilgi ir bijusi gaidīta pirmā ASV un pirmā Dienvidāfrikas melnādainā prezidenta tikšanās, bet tagad par tās iespējamo norisi bažas rada Mandelas veselības stāvoklis.

Mandela, kam 18.jūlijā apritēs 95 gadi, slimnīcā atrodas jau trīs nedēļas. Viņa veselības stāvoklis tiek vērtēts kā kritisks, bet stabils. Slimnīcā Mandelu nogādāja 8.jūnijā ar plaušu infekciju.

Iepriekšējo reizi Mandela atradās slimnīcā no 27.marta līdz 6.aprīlim. Arī tad viņam bija plaušu infekcija. Vēl Mandela no 9. līdz 10.martam atradās slimnīcā, kur viņam veica medicīniskas pārbaudes. Pirms tam Mandela bija hospitalizēts decembrī apmēram trīs nedēļas, kad ārsti viņam konstatēja plaušu infekciju un veica žultsakmeņu operāciju.

2011.gadā Mandela bija hospitalizēts divas dienas elpošanas ceļu infekcijas dēļ.

Pēdējo reizi Mandela piedalījās publiskā pasākumā 2010.gada jūlijā, kad viņš apmeklēja Dienvidāfrikā notikušā Pasaules kausa futbolā finālspēli.

Mandela pavadījis 27 gadus cietumā par cīņu pret aparteīdu līdz savai atbrīvošanai 1990.gadā. 1993.gadā viņš saņēma Nobela Miera prēmiju, bet no 1994. līdz 1999.gadam bija pirmais melnādainais  Dienvidāfrikas Republikas prezidents.

1988.gadā ieslodzījuma laikā Mandelam diagnosticēja tuberkulozi agrīnā stadijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+