×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Obama mudina Putinu noslēgt Ukrainas miera līgumu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama vakar zvanījis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, lai runātu par vardarbības eskalāciju Ukrainas austrumos, un mudinājis Krievijas līderi atbalstīt krīzes atrisināšanu sarunu ceļā.

Paužot neapmierinātību ar “Krievijas šobrīd sniegto atbalstu” Austrumukrainas kaujiniekiem, Obama brīdināja – ja gaidāmās sarunas cietīs neveiksmi, Krievijai rezultātā būs vēl vairāk problēmu. Sarunas gaitā Obama uzsvēra to, “cik svarīgi Krievijas prezidentam ir izmantot iespēju, ko patlaban notiekošās Krievijas, Francijas, Vācijas un Ukrainas diskusijas sniedz, lai tiktu panākts mierīgs atrisinājums”, pavēstīja Baltais nams. “Ja Krievija Ukrainā turpinās savas agresīvās darbības, ieskaitot karaspēka un bruņojuma nosūtīšanu, separātistu finansēšanu un atbalstīšanu, Krievijas izmaksas pieaugs,” sacīja Obama, šādi brīdinot par jaunu sankciju iespējamību.

Šodien Minskā gaidāma Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas līderu tikšanās, kurā tiks spriests par Ukrainas krīzes noregulējumu. ASV paudušas skepsi par to, cik patiesi ir Putina nodomi, piedaloties sarunās. Iepriekšējos līgumus, kas septembrī tika parakstīti Minskā, Krievija lielā mērā ignorējusi. Baltais nama uzsvēra, ka Minskā iepriekš panāktās vienošanās ir pamats jaunu līgumu noslēgšanai.

Obama arī runājis ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un izteicis līdzjūtību sakarā ar Ukrainas iedzīvotāju nogalināšanu pēdējos Maskavas atbalstīto kaujinieku uzbrukumos. Prokremliskie kaujinieki ar raķetēm apšaudīja Kramatorsku, kas atrodas vairākus desmitus kilometru no frontes līnijas, nogalinot vismaz 16 cilvēkus un vēl 48 ievainojot. Ievainoto vidū desmit cilvēkiem ir smagas traumas. Kramatorskai tuvākās promaskavisko kaujinieku pozīcijas atrodas Horļivkā – aptuveni 45 kilometrus uz dienvidaustrumiem.

Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos. Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Regens nosauca pareizi Atbildēt

    Krievija ir sataņu zeme.
    Krievija pagājušā gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Draugiem Facebook Twitter Google+