×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Obama nav gatavs atteikties no Gvantanamo cietuma slēgšanas

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama, kuram pavisam drīz būs jāatstāj Baltais nams, ceturtdien paziņojis, ka nav gatavs atteikties no sava solījuma slēgt Savienoto Valstu militāro cietumu Gvantanamo bāzē, Kubā.

“Es neesmu gatavs piekāpties, (..) jo mēs vēl arvien čakli strādājam, lai samazinātu ieslodzīto skaitu,” preses konferencē Laosas galvaspilsētā Vjenčanā paziņoja Obama.

Obama vēlas slēgt Gvantanamo cietumu, pirms viņš atstāj ASV prezidenta amatu nākamā gada sākumā, bet viņa centienus bremzē ASV Kongresa pretestība.

Tomēr ASV pēdējo mēnešu laikā ir izdevies paātrināt ieslodzīto pārvešanu uz citām valstīm.

Obama atzina, ka bēdīgi slavenais cietums kalpojis par “vervēšanas instrumentu” teroristu organizācijām un bijusi lieka naudas izšķiešana.

“Turpinot samazināt ieslodzīto skaitu līdz 40 vai 50 cilvēkiem un uzturot daudzu miljonu operāciju šo cilvēku izmitināšanai, amerikāņu tauta jautā, kādēļ tam būtu jātērē šī nauda, ja to varētu izlietot citām lietām,” sacīja Obama.

Cietums aizdomās par terorismu turētu personu ieslodzīšanai ASV karaflotes Gvantanamo līča bāzē Kubas teritorijā tika izveidots drīz pēc ASV iebrukuma Afganistānā 2001.gada beigās.

Šajā cietumā kopš tā atvēršanas ir bijuši ieslodzīti teju 800 cilvēku. Šobrīd tur ir aptuveni 60 ieslodzītie.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+