×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. septembris, 2013
Drukāt

Obama oficiāli lūdz Kongresu lemt par uzbrukumu Sīrijai

LETA/AFPLETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama oficiāli lūdzis Kongresu apstiprināt militāru uzbrukumu Sīrijai.

 

ASV prezidents paziņoja, ka jebkāds uzbrukums Sīrijai būs ierobežots, izslēdzot sauszemes spēku ieiešanu Sīrijas teritorijā.

Tas nozīmē, ka militārs uzbrukums Sīrijai nenotiks ātrāk par vismaz 9.septembri, kad uz pirmo sēdi pēc vasaras brīvdienām sanāks ASV likumdevēji.

Kā norāda analītiķi, Obamas solis ir pārsteidzošs, atkāpjoties no ASV prezidentu gadu desmitiem ieturētas politikas. Nododot lēmuma pieņemšanu Kongresa rokās, Obama riskē ar līdzīgu likteni kā Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, kurš piektdien zaudēja balsojumā parlamentā par līdzdalību militārā uzbrukumā Sīrijai.

Baltais nams skaidroja, ka šādas pauzes ieturēšana ļaus Vašingtonai iegūt lielāku starptautisku atbalstu, vienlaikus uzstājot, ka ASV patur tiesības dot triecienu Sīrijai arī ātrāk.

Arābu līga svētdien tiekas Kairā un sagaidāms, ka tā nosodīs Sīrijas līderi Bašaru al Asadu par ķīmisko ieroču pielietošanu. Nākamajā nedēļā arī Obama dosies uz Krieviju, lai piedalītos G20 sammitā, kuru aizēnos Sīrijas krīze.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+