×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Obama par nākamo galveno ASV militāro amatpersonu izrauga jūras kājnieku ģenerāli

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama augstākajam militārajam amatam valstī nominēs jūras kājnieku ģenerāli Džozefu Danfordu (attēlā).

Ja viņa kandidatūru apvienoto štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētāja amatam apstiprinās Senāts, Danfords varēs izmantot savu desmit gadus krāto pieredzi nemiernieku apkarošanā, jo viņš konsultējis Obamu ASV vadītajā cīņā pret grupējumu “Islāma valsts”. Nākamajam apvienoto štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājam būs jācīnās arī ar atdzimstošo Krieviju, Ķīnas augošo militāro varu un neskaidrajām automātiskajām budžeta samazināšanām, kas varētu radīt galvassāpes armijai.

Patlaban Danfords ir ASV jūras kājnieku spēku pavēlnieks. Viņš augstajā amatā stātos ģenerāļa Mārtina Dempsija vietā, kurš pēc sava tajā aizvadītā otrā termiņa dosies pensijā. Gaidāms, ka Obama par jauno kandidātu Baltajā namā paziņos otrdien.

Apvienoto štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētāja rīcībā nav armijas vai ieroču, bet viņš ir galvenais militārais padomnieks prezidentam un aizsardzības ministram. Amatam bieži ir liela ietekme jautājumos par karu vai mieru, un tas bieži tiek uzskatīts par armijas publisko seju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+